Dzisiaj jest: 5.4.2020, imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego

Aby piesi byli bezpieczni w Miastkowie

Dodano: rok temu Czytane: 324

Droga Krajowa 61 jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w regionie. W jej ciągu, po obu stronach położona jest miejscowość Miastkowo.

Aby piesi byli bezpieczni w Miastkowie

Łomżyńscy policjanci wspólnie z leśnikami chcieli zadbać o bezpieczeństwo pieszych w Miastkowie. Miejscowość położona jest przy ruchliwej krajowej „61-ce”. Sobotnie działania miały zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na wciąż aktualny problem ich widoczności po zmroku na drodze.

Droga Krajowa 61 jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w regionie. W jej ciągu, po obu stronach położona jest miejscowość Miastkowo. Mieszkańcy często zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca niebezpieczne na tym szlaku komunikacyjnym. Policyjne kontrole potwierdzają, że dochodzi tam do przekraczania prędkości. Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, w minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Łomża, które swoim zasięgiem obejmuje ten rejon, zorganizowali tam poranną akcję rozdawania odblaskowych eko-toreb. Podczas rozmów z mieszkańcami funkcjonariusze tłumaczyli jak ważna jest dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego ich widoczność po zmroku. Zachęcali pieszych do noszenia odblasków „także od święta” i przekazywania członkom swoich rodzin otrzymanych od mundurowych odblaskowych gadżetów.

Źródło: KMP Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.