Dzisiaj jest: 20.9.2020, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Komunikat po spotkaniu władz Łomży z wojewodą podlaskim

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1202

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku skończyło się półtoragodzinne spotkanie przedstawicieli władz Łomży z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Józefem Paszkowskim...

Komunikat po spotkaniu władz Łomży z wojewodą podlaskim
W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku skończyło się półtoragodzinne spotkanie przedstawicieli władz Łomży z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Józefem Paszkowskim. Obecni na nim byli prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej wraz z radnymi.

Na wstępie spotkania przewodnicząca Alicja Konopka wręczyła Wojewodzie Podlaskiemu przyjęte na wczorajszej nadzwyczajnej sesji stanowisko Rady Miejskiej Łomży dotyczące przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w jednoimienny szpital zakaźny. Wojewoda odpowiadał także na pytania prezydenta i radnych, które były zadawane podczas wczorajszej sesji.

Prezydent i obecni radni ponownie zażądali zmiany decyzji odnośnie przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny. Wojewoda Paszkowski argumentował jednak, że nie jest to możliwe.

W trakcie dyskusji pojawiły się też głosy, aby z jednoimiennego szpitala zakaźnego wydzielić budynek, w którym mieściłby się Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) i w którym udzielana byłaby podstawowa opieka medyczna. W trosce o zabezpieczenie opieki zdrowotnej dla dobra mieszkańców Łomży prezydent Mariusz Chrzanowski zażądał zwołania w trybie pilnym spotkania z udziałem przedstawicieli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, dyrekcji łomżyńskiego szpitala oraz podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w celu koordynowania działań, mających na celu przeznaczenie na ten cel odpowiedniego budynku, w którym mieszkańcom udzielana byłaby podstawowa opieka medyczna. Wojewoda obiecał zwołać jutro w trybie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego takie spotkanie w Łomży.

Padły również wnioski o zwiększenia ilości karetek w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Wojewoda stwierdził, że postulat ten zostanie zrealizowany.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.