Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Artur Szpilka wystąpi na gali boksu w Łomży

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 202

W sobotę 7 marca 2020 r. w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży odbędzie się jubileuszowa gala Knockout Boxing Night X...

Artur Szpilka wystąpi na gali boksu w Łomży
W sobotę 7 marca 2020 r. w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży odbędzie się jubileuszowa gala Knockout Boxing Night X. W walce wieczoru publiczność będzie mogła obejrzeć pojedynek Artura Szpilki, który po dziesięciu latach wraca do walk w wadze junior ciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie Sergiej Radczenko.

Na niewiele ponad tydzień przed galą w łomżyńskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Mariusz Chrzanowskiego, przedstawicieli grupy Knockout Promotions oraz gwiazdy walki wieczoru, Artura Szpilki.

- Cieszymy się, że na gali boksu w Łomży wystąpi pięściarz tej klasy. Wcześniejsze nasze imprezy były również bardzo dużymi wydarzeniami, na których mogliśmy oglądać m.in. Kamila Szerementę czy też Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka. To pokazuje, że w Łomży może być boks na najwyższym poziomie – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że Artur Szpilka to niezwykle popularny zawodnik w naszym kraju, który walczył na największych galach na świecie z niezwykle znanymi zawodnikami. Zauważył, że dzięki transmisji telewizyjnej będzie to ogromna promocja naszego miasta pokazująca, że potrafimy współorganizować tak duże imprezy sportowe. - Dzięki dobrej współpracy z Zarządem Województwa Podlaskiego i marszałkiem Arturem Kosickim, gala będzie wsparta również przez Podlaski Urząd Marszałkowski  w ramach promocji całego województwa – dodał prezydent Mariusz Chrzanowski.

Jacek Szelągowski, wiceprezes Knockout Promotions dziękując prezydentowi za zaproszenie i zaufanie podkreślał, że organizowane przez tę grupę gale mają duży wymiar sportowy oraz najwyższy wymiar organizacyjny. - To co wszystkich teraz interesuje, to powrót Artura Szpilki do kategorii wagowej, w której zaczynał swoją karierę bokserską, czyli do kategorii junior ciężkiej. Do tej walki zrzucił już prawie 20 kilogramów, więc wszyscy zadają sobie pytanie, jak Artur po tych dziesięciu latach będzie wyglądał na tle bardzo wymagającego przeciwnika, jakim jest Sergiej Radczenko – mówił Jacek Szelągowski. Poinformował, że w pozostałych walkach zobaczymy topowych polskich zawodników czyli Pawła Stępnia, Fiodora Czerkaszyna, Przemysława Zyśka z niedalekiej Ostrołęki oraz Kamila Bednarka. - Po ilości sprzedanych biletów widzimy, że ta gala cieszy się dużym zainteresowaniem. Będzie ona transmitowana na antenie TVP Sport, a dodatkowo walka wieczoru również w TVP 1 – mówił Jacek Szelągowski dziękując prezydentowi Łomży i marszałkowi województwa podlaskiego za współpracę oraz firmie MK-Bud, która po raz drugi wspiera organizację gali w naszym mieście.

- Cieszę się, że będę mógł tu zawalczyć. Byłem w Łomży jak walczył Kamil Szeremeta i podobało mi się jak hala żyła i reagowała. W takich małych miejscowościach ludzie inaczej to wszystko przeżywają, jest to wszystko na naprawdę fajnych emocjach – mówił Artur Szpilka. Nie ukrywał, że po powrocie do wagi cruser jest przed nim dużo znaków zapytania. - Ale tak jak zawsze miałem wielkie ambicje i to skłoniło mnie, by wrócić do tej kategorii, zrzucić parę kilo, co było dla mnie ciężkie, bo zawsze lubiłem zjeść i zadawałem sobie pytanie, czy dam radę. Mam jednak przed sobą wielką wiarę, że to wszystko, co się wydarzyło po drodze, było takim ostrzeżeniem – powiedział Artur Szpilka nie ukrywając, że jego przeciwnik potrafi boksować i na pewno wyjdzie do walki przeciwko niemu jak po swoje. - Kibice powinni się cieszyć, że taki ktoś przyjedzie, a nie osoba, która dostanie „bombę” i pójdzie spać, tylko będzie to walka, w której trzeba będzie udowodnić coś sobie i kibicom – dodał Artur Szpilka.

W konferencji prasowej udział wziął również Dariusz Wojtkowski, promotor sportów walki i członek Łomżyńskiej Rady Sportu. - Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do walki Artura Szpilki w naszym mieście. Wcześniej nigdy byśmy nie pomyśleli, że zawodnik tej klasy i tego pokroju może u nas na ringu wystąpić. Jest to fajna promocja dla naszego miasta i województwa, za co dziękuję prezydentowi i marszałkowi oraz całej grupie Knockout Promotions – mówił Dariusz Wojtkowski zauważając, że po zwycięskim pojedynku z Sergiejem Radczenko może być już trudno kolejny raz Artura Szpilkę zaprosić na walkę do Łomży, z uwagi na jego osiągnięcia i propozycje, jakie powinien otrzymac ze świata boksu.

W trakcie konferencji przez przedstawicieli Knockout Promotions zostały przekazane prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu koszulki tej grupy z podpisami Artura Szpilki, które następnie trafią na cele charytatywne.

KARTA WALK GALI KNOCKOUT BOXING NIGHT 10
Artur Szpilka vs. Siergiej Radczenko (junior ciężka, 10 rund)
Fiodor Czerkaszyn vs. Patrick Mendy (limit umowny 74 kg, 10 rund)
Paweł Stępień vs. Geard Ajetović (półciężka, 8 rund)
Przemysław Zyśk vs. Wasyl Kurasow (limit umowny 71 kg, 8 rund)
Kamil Bednarek vs. Iwan Muraszkin (super średnia, 6 rund)
Łukasz Różański vs. Eriks Kalasnikovs (ciężka, 6 rund)
Serhi Huk vs. Krzysztof Rogowski (lekka, 4 rundy)
Bartłomiej Szczęsny vs. Przemysław Binienda (junior ciężka, 4 rundy)

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.