Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Rozlicz PIT w Łomży i weź udział w loterii

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 262

Nagrody o łącznej wartości 25 000 zł będą czekały na tych, którzy w swojej deklaracji podatkowej PIT za rok 2019, wskażą jako miejsce zamieszkania Miasto Łomża...

Rozlicz PIT w Łomży i weź udział w loterii
Nagrody o łącznej wartości 25 000 zł będą czekały na tych, którzy w swojej deklaracji podatkowej PIT za rok 2019, wskażą jako miejsce zamieszkania Miasto Łomża. Z taką inicjatywą chce wyjść prezydent Mariusz Chrzanowski, który zachęca wszystkich do rozliczania podatku w naszym mieście. W Ratuszu odbyła się specjalna konferencja prasowa.

- Wiele osób, które mieszkają w Łomży lub tu pracują, bądź których dzieci uczęszczają do szkół i przedszkoli często wpisuje inny adres zamieszkania w rozliczeniu podatkowym. To powoduje, że część środków, która mogłaby zasilić budżet naszego miasta trafia gdzieś indziej. Dlatego wychodzimy z myślę atrakcyjną propozycją loterii, która mam nadzieję zmieni w jakimś stopniu podejście do rozliczania PIT-ów – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.

Rozpoczęcie PIT-owej loterii planowane jest na drugą połowę marca. Udział w niej będzie mogła wziąć każda osoba fizyczna – jak również prowadząca działalność – która ukończyła 18 lat oraz złożyła dowolną deklarację podatkową PIT za 2019 r. w Urzędzie Skarbowym w Łomży niezależnie od sposobu jej złożenia i wskaże w deklaracji podatkowej PIT Miasto Łomża jako miejsce zamieszkania.

Następnie, aby przystąpić do zabawy będzie trzeba zarejestrować swoje zgłoszenie na dedykowanej witrynie internetowej (zostanie uruchomiona w dniu rozpoczęcia loterii), bądź wypełnić papierowy formularz zgłoszeniowy w łomżyńskim magistracie, a następnie wrzucić go do specjalnie oznaczonej urny. Na tych, którzy to zrobią przewidziane są atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 25 000 zł m.in. hulajnogi elektryczne czy smartfony.

Włodarz miasta zwrócił również uwagę, że wielu mieszkańców Łomży błędnie rozlicza się z podatku dochodowego i tym samym miasto traci środki z tego tytułu. Aby unikać takich sytuacji należy przy wypełnianiu formularzy PIT, CIT, deklaracji i informacji podatkowych, wpisywać w rubrykach POWIAT i GMINA "Miasto Łomża". W przypadku wpisania tylko słowa "Łomża" dochód z udziału w podatku dochodowym mieszkańców Miasta Łomża otrzyma Gmina Łomża zamiast Miasta Łomża.

- Ponad 38 procent odprowadzonego podatku do Urzędu Skarbowego trafia do kasy miasta. Zależy nam, aby przy rozliczeniu PIT-u 37 dochować wszelkiej staranności. Łomża jest miastem na prawach powiatu, więc ma zarówno udział w podatku dochodowym jako gmina oraz jako powiat. Są to znaczące dochody, ponieważ w ubiegłym roku do kasy miasta trafiło z tego tytułu ponad 78,5 mln zł – poinformowała za pośrednictwem środków masowego przekazu, skarbnik miasta Elżbieta Parzych.

Rozliczając PIT w Łomży, przyczyniamy się do coraz lepszego funkcjonowania miasta. Ze środków wpłacanych w postaci podatków utrzymywane są placówki oświatowe, rozwija się infrastruktura drogowa, czy organizowane są wydarzenia społeczno-kulturalne. Podatek wpływa na rozwój komunikacji miejskiej, która każdego dnia pozwala dotrzeć do pracy i szkół łomżanom.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.