Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Sportowcy z laurami

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 113

Klub Uczelniany AZS PWSIiP Metal –Technik Łomża w kategorii „Drużyna”, Piotr Łobodziński i Monika Marcinczyk w kategorii „Sportowiec” oraz Wacław Tarnacki, Zbigniew Turowski i Damian Zorczykowski ...

Sportowcy z laurami
Klub Uczelniany AZS PWSIiP Metal –Technik Łomża w kategorii „Drużyna”, Piotr Łobodziński i Monika Marcinczyk w kategorii „Sportowiec” oraz Wacław Tarnacki, Zbigniew Turowski i Damian Zorczykowski w kategorii „Trener” to tegoroczni laureaci najważniejszych kategorii Łomżyńskich Laurów Sportowych. Za sportowe osiągnięcia nagrodzonych zostało w sumie około pięćdziesięciu osób, a prawie drugie tyle sponsorów odebrało podziękowanie za wspieranie łomżyńskich zawodników. Niespodzianką był specjalny laur, którym sportowcy uhonorowali prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Uroczysta gala wręczenia Łomżyńskich Laurów Sportowych odbyła się tradycyjnie w Restauracji Amadeus. W jej trakcie wręczone zostały laury w kategoriach „Talent”, „Postęp”, „Inne osiągnięcia sportowe”, „Całokształt działalności w łomżyńskim sporcie”, „Sponsor”, „Trener”, „Drużyna” i „Sportowiec”.

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślił, że z roku na rok jest coraz więcej wyróżnionych osób, co pokazuje, że w łomżyńskim sporcie dzieje się dobrze. - Mnie osobiście cieszy to, że przyznaliśmy dużo wyróżnień w kategorii „Talent”, bo zależy nam na tym, by wśród młodego pokolenia kształtować dobre wzorce, aby nasi uczniowie mogli trenować w klubach sportowych i mieli alternatywę do tego, co dzisiaj współczesny świat potrafi zaproponować – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski przypominając, że w budżecie miasta każdego roku jest coraz więcej środków na sport dzieci i młodzieży. Nie ukrywał również zadowolenia z wyników osiąganych przez łomżyńskich sportowców na arenie krajowej i międzynarodowej. - Taka gala daje możliwość docenienia tego codziennego wysiłku i trud oraz rywalizacji, które razem pomagają osiągać coraz lepsze rezultaty – powiedział Mariusz Chrzanowski gratulując wyróżnionym zawodnikom i trenerom oraz dziękując sponsorom, za wspieranie sportowców z Łomży.

Obecny na uroczystości wicemarszałek województwa Marek Olbryś podkreślał, że jeśli jest dobry mistrz, to będzie również dobry uczeń, ale jeżeli dobrego mistrza nie ma, to nie będzie też dobrego ucznia. – To naprawdę duża rzecz móc docenić to, co dzieje się w łomżyńskim sporcie i podziękować za codzienny wysiłek i pracę na rzecz zdrowia, bo o nie tu tak naprawdę chodzi. A jeżeli jest przy tym trochę chwały i doznań estetycznych, to już naprawdę bardzo dużo – mówił wicemarszałek Marek Olbryś gratulując wszystkim nagrodzonym i życząc im dalszych sukcesów.

Niespodzianką tegorocznej gali był laur, jaki od sportowców otrzymał prezydent Mariusz Chrzanowski za wspieranie wszystkich dyscyplin sportu i wszystkich sportowców. W imieniu zawodników, trenerów i działaczy przekazała go Iwona Gryczewska, prezes MKS „Dwójka” Łomża.
 

ŁOMŻYŃSKI LAUR SPORTOWY

Kategoria SPORTOWIEC
Piotr Łobodziński – Puchar Świata w Towerruningu, brąz Mistrzostw Polski na 10.000 m przeł., drużynowo I miejsce Mistrzostw Polski w biegach przełajowych,
Monika Marcińczyk - IV miejsce Mistrzostw Świata Juniorów w szachach szybkich U16.       

Kategoria DRUŻYNA
KU AZS PWSIiP AZS PWSIiP Metal-Technik - awans do ekstraklasy tenisa stołowego kobiet.

Kategoria TRENER
Wacław Tarnacki - KU AZS PWSIiP     - zwycięstwo w I Lidze i awans do Ekstraklasy tenisa stołowego kobiet,
Zbigniew Turowski - Bursa Szk. nr 2 - sukcesy zawodników w trójboju siłowym,
Damian Zorczykowski - SSW „Fight Club Łomża” - zawodnicy zdobyli m. in.: MMA  1 medal MP, 3 medale PP, 3 medale ME, ADCC i Jiu Jitsu NO-Gi 5 medali MP i 2 medale PP.

Kategoria CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI W ŁOMŻYŃSKIM SPORCIE
Waldemar Antolak - wieloletni kierownik zespołu i trener ŁKS oraz nauczyciel wychowania fizycznego w ZSMiO nr 5,
Czesław Krajewski – pięściarz ŁKS Łomża, Mazura Ełk i Gwardii Białystok, mistrz województwa białostockiego w wadze ciężkiej w 1975 r., wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski w boksie amatorskim, reprezentował Łomżę na wielu wydarzeniach sportowych,
Henryk Rudnicki - wieloletni trener grup młodzieżowych w ŁKS i nauczyciel wychowania fizycznego w SP 7,
Stanisław Roszkowski – w 1968 roku czwarty w Polsce w pchnięciu kulą, nauczyciel wychowania fizycznego w Białymstoku, Supraślu i ZSTiO nr 4, trener w Podlasiu Białystok i MKS „Zorza Łomża”,  
Władysław Tocki – organizator 20 edycji Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego.

Kategoria INNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
Piotr Arnista - Sp. Soc. „Black Horse” – I miejsce Mistrzostw Polski MMA Full Contakt,
Hubert Sulewski - SSW „Fight Club Łomża” – Mistrz Europy Amatorskiego MMA,
Damian Turowski – II miejsce Mistrzostw Polski w Trójboju Sił.XPC wyc. szt. leż.(82 kg, open), IV m. – przysiad.

Kategoria POSTĘP
Kaja Gryczewska - MKS „Dwójka” - 11 m. ME w piłce ręcznej plażowej, I Liga Piłki Ręcznej Kobiet, PGNIG Superliga Kobiet,
Michalina Gryczewska - MKS „Dwójka” - 11 m. ME w piłce ręcznej plażowej, I Liga Piłki Ręcznej Kobiet, PGNIG Superliga Kobiet,
Aneta Konert - MKS „Dwójka” - I Liga Piłki Ręcznej Kobiet (trener).

Kategoria TALENT
Adlan Baaev - BKS „Tiger” - Wicemistrz Polski Młodzików (56 kg),
Patryk Boniecki - BKS „Tiger” - III m. na Mistrzostwach Polski Młodzików (38,5 kg),
Szymon Borawski - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - IX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 4x400,
Amelia Borusiewicz - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża    - IV miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Podl.-Lub. Młodzików 1500 przeł.,
Paweł Chmielewski - UKS „Herkules” - III m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach st. klas., 3-krotny brąz Pucharu Polski,
Katarzyna Cychol - LKS „Narew-Kurpiewski” - brąz MMM w skoku w dal,
Paweł Dąbrowski - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 100, 200 i 4x400,
Piotr Dąbrowski - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - III Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 4x400,
Akhmed Debizov - BKS „Tiger” - Wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (52 kg),
Klaudia Dłużniewska - LKS „Narew-Kurpiewski” - finalista Mistrzostw Polski Juniorów w soku wzwyż,
Karolina Dzwonkowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 1500 z przeszkodami,
Bartłomiej Folga - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 1500 m,
Aniela Galińska - UKS „Return” - skrzat, tenis (2019: 22 zw. 18 poraż),
Wiktoria Grabowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 4x100,
Zuzanna Grochowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików w chodzie
Adam Isaev - BKS „Tiger” - Mistrz Polski Młodzików (46 kg),
Iznaur Isaev - BKS „Tiger” - III m. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (46 kg),
Dawid Jankowski – Młodzieżowy ŁKS - bramkarz powołany do reprezentacji,
Bartosz Jurak - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża     - brąz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 4x400,
Anastazja Karwowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 4x100,
Wiktor Kosowski - UKS „Return” - kadet, tenis (2019: 38/19),
Dominik Krajewski - LKS „Narew-Kurpiewski” - IV Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w soku w dal,
Martyna Krawczyńska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – srebro Mistrzostw Polski Mł. 600 m,
Dawid Likwiarz - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - brąz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 4x400,
Maja Łyskowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 4x100,
Zofia Nagórska - LKS „Narew-Kurpiewski” - finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w trójskoku,
Tomasz Obrycki - Fundacja „KS Elbrus” - m.in. III MPM w Szachach Szyb., 32 m. ME,
Miłosz Parzych - UKS „Butterfly” - złoto MWP 50 m i 100 st. grzb., złoto MWP 100 m st. zm., dr. złoto MMM 100 i 200 m st. grzb.,
Zuzanna Poteraj - LKS „Narew-Kurpiewski” - finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w trójskoku,
Dominika Steczkowska - SSW „Fight Club Łomża” - I m Mistrzostw Polski ADCC juniorki, I m MO NO-Gi Jiu Jitsu,
Jakub Stefańczyk - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - brąz Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 3000 m,
Sebastian Szewczyk - LKS „Narew-Kurpiewski” - finalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w soku wzwyż,
Martyna Szulc - LKS „Narew-Kurpiewski”    - finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w soku w dal i trójskoku.

Kategoria SPONSOR
•    Agencja Ubezpieczeniowa Magdalena Parzych - MKS „Dwójka”;
•    Agro-Rolnik Śniadowo Jarosław Kulesza - ŁKS 1926;
•    Carpexim Dariusz Krajewski - ŁKS 1926;
•    Catering Dietetyczny FitSzef Anna Mikucka - Hunter Kickboxing Łomża; 
•    Center-Mebel Hurtownia akcesoriów meblowych - Hunter Kickboxing Łomża;
•    Drew-Bet Beata Smugarzewska - Hunter Kickboxing Łomża;
•    Drukarnia Kamil Borkowski - ŁKS 1926;  
•    DW Domel - MOSiR;
•    Euro-Bus Celina Wołosińska - ŁKS 1926;   
•    Firma Elektro-bud Maciej Nikodem - BKS „Tiger”;  
•    Fitness Trading Robert Szulborski  - Sp. Soc. „Black Horse”;  
•    Grupa Ratownicza „Nadzieja” - ŁKS 1926;
•    HexaBank - Return;      
•    Hotel „Colnus” Dominik Sasinowski - ŁKS 1926;   
•    Inter-Cars - ŁKS 1926;
•    Inter-Meble Robert Smugarzewski - Hunter Kickboxing Łomża;
•    Jędrusiowa Dolina. Sale konferencyjno bankietowe - Hunter Kickboxing Łomża;   
•    Komora Hiperbaryczna Medicor Artur Hermanowski - Hunter Kickboxing Łomża;
•    Firma Kurpiewski Tomasz Andrzej Kurpiewski - Sp. Soc. „Black Horse”;
•    Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa” w Łomży - MKS „Dwójka”;  
•    Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa - ŁKS 1926;      
•    Marek Zacharzewski - UKS 9;  
•    MARMED SPÓŁKA AKCYJNA (Gorlice) - MKS „Dwójka”;       
•    Metal-Technik s.c. Joanna i Jarosław Adamscy - KU AZS PWSIiP;       
•    MJ Jedwabne - Return;   
•    MOSiR - UKS 9;
•    Multi Pharme - UKS 9;      
•    Muscle-shop.pl Skowroński Marek - Sp. Soc. „Black Horse”;   
•    OCHRONA KLIMA - UKS 9;
•    OSM Piątnica - Return;   
•    PEPEES S.A. - ŁKS 1926, UKS4;      
•    Pianpol – Styła Sp.J. - ŁKS 1926;
•    Centrum osteoterapii i fizjoterapii Madicor Piotr Arasimowicz - Hunter Kickboxing Łomża;       
•    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marek Mackiewicz - ŁKS 1926;
•    Roletix - ŁKS 1926;   
•    Solarium „Sudan Sun” - ŁKS 1926;     
•    Spółdzielnia Socjalna „Łomżanka” - UKS „4”;  
•    STYROPIAN PLUS - UKS „4”;
•    Van Pur S.A. - ŁKS 1926;
•    SONAROL Sp.j. Najda Wioletta i Stanisław Najda -  Fight Club Łomża, ŁKS 1926 Łomża;
•    Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży - ŁKS 1926;   
•    Zakład Fryzjerski dla Panów Piotr Ćwiekowski - Sp. Soc. „Black Horse”;  
•    Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB – Return.

Punktacja klubów z Łomży w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu
- Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża (141 pkt)
- Ludowy Klub Sportowy „NAREW – KURPIEWSKI” Łomża (73,5 pkt)
- Bokserski Klub Sportowy „Tiger” Łomża (54 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Liceum Sportowe” Łomża (43,5 pkt)
- Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości Metal-Technik Łomża (19,5 pkt)
- Młodzieżowy Klub Sportowy „Medyk” Łomża (19 pkt)
- Klub Szachowy „Maraton” w Łomży (14 pkt)
- Stowarzyszenie Łomżyńska Akademia Brydża Sportowego (13 pkt)
- Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy (12 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka” Łomża (12 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” Łomża (11 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” Łomża (9 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża (2 pkt)


foto Kamil Brzostowski

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.