Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

W piątek 7 lutego 2019 r. w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży odbędzie się Gala Babilon MMA.

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 186

Kwotę 636 600 zł otrzymało Miasto Łomża na utworzenie Miejskiego Żłobka nr 3 przy Publicznym Przedszkolu nr 14 w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki w wieku do lat 3. "MALUCH +" 2020

W piątek 7 lutego 2019 r. w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży odbędzie się Gala Babilon MMA.
Kwotę 636 600 zł otrzymało Miasto Łomża na utworzenie Miejskiego Żłobka nr 3 przy Publicznym Przedszkolu nr 14 w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki w wieku do lat 3. "MALUCH +" 2020 Uroczyste przekazanie promesy odbyło się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku z udziałem Marleny Maląg minister rodziny, pracy i polityki społecznej. To nie jedyne wsparcie na utworzenie tej placówki przedszkolnej, bo wcześniej do miasta trafiło ponad 804 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Miejski Żłobek nr 3 będzie trzecią tego typu placówką w Łomży. Od 1 września tego roku zostanie tam utworzonych 25 miejsc dla dzieci do trzeciego roku życia. Łącznie tych miejsc we wszystkich żłobkach na terenie miasta  będzie 123. Jak podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski, w naszym mieście ilość miejsc w tego typu placówkach jest wciąż niewystarczająca, a pozyskane środki mają polepszyć tę sytuację.

- Polityka prorodzinna powinna być jednym z priorytetów w funkcjonowaniu każdego samorządu. Naszą rolą, jest stwarzanie dogodnych warunków dla rodzin – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski, który odebrał symboliczną promesę z rąk Marleny Maciąg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wartość całkowita projektu w ramach Programu "MALUCH +" 2020 wynosi 792 850 zł. Dofinansowanie zostanie w większości przeznaczone na roboty budowlane polegające na dostosowaniu  pomieszczeń i placu zabaw dla potrzeb grupy żłobkowej (416 000 zł) oraz na zakup i montaż wyposażenia (80 000 zł), jak również pomocy dydaktycznych i zabawek (34 000 zł). Reszta dofinansowania – 95 000 zł, będzie przeznaczona na koszty pośrednie (promocja,  koszty zarządu, obsługi księgowo kadrowej). Miasto otrzymało również wsparcie w kwocie 11 600 zł na funkcjonowanie żłobka na okres 4 miesięcy w 2020 roku.

Rządowe dofinansowanie to nie jedyne środki, jakie udało się pozyskać miastu na utworzenie tego żłobka. Wcześniej do Łomży trafiło ponad 804 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu "Nowe miejsca opieki w Łomżyńskim żłobku". Przewiduje on remont pomieszczeń żłobka, zakup wyposażenia, pomocy dydaktycznych, wyżywienie, ubezpieczenie oraz zatrudnienie 3 opiekunek oraz powstanie 25 miejsc opieki żłobkowej dla dzieci do 3. roku życia.

To już piąta edycja rządowego Programu "MALUCH +". Tylko w tym roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na ten cel około 400 mln zł. Dofinansowanie pomaga zapewnić opiekę dzieciom do lat trzech, poprzez tworzenie nowych żłobków i klubów dziecięcych. Program ma ułatwić rodzicom skuteczne godzenie obowiązków rodzinnych z zawodowymi.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.