Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Podzielono środki na łomżyński sport

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 137

W Urzędzie Miejskim w Łomży rozstrzygnięto wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2020 roku...

Podzielono środki na łomżyński sport
W Urzędzie Miejskim w Łomży rozstrzygnięto wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2020 roku. Do blisko 30 klubów i stowarzyszeń trafiło łącznie 1 mln 150 tys. zł.

- Zawnioskowałem do Rady Miejskiej, aby w tym roku tych środków było o 50 tysięcy złotych więcej niż w poprzednim i wygospodarowanie większej kwoty na sport dziecięcy i młodzieżowy. Do rozwoju łomżyńskiego sportu potrzeba bowiem odpowiedniego wsparcia finansowego. Środki zostały podzielone według nowych kryteriów, które zaproponowała Łomżyńska Rada Sportu. Zasiadają w niej osoby reprezentujące różne dyscypliny sportowe, które doskonale znają specyfikę oraz potrzeby klubów i stowarzyszeń – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Jak podkreśla przewodniczący Łomżyńskiej Rady Sportu Andrzej Wojtkowski, tegoroczne kryteria podziału środków zostały zmodyfikowane na wniosek większości klubów sportowych. - Wsparcie otrzymały kluby i stowarzyszenia, które również na to zasługują, a w ubiegłych latach ze względu na ograniczenia nie mogły być brane pod uwagę. Uważam, że łomżyński sport powinien być zadowolony, bo tych środków z roku na rok jest więcej, a w stosunku do innych miast porównywalnych do Łomży jesteśmy w ścisłej czołówce – mówi Andrzej Wojtkowski.

W tym roku na "Przygotowanie do udziału i udział klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym seniorów prowadzonym przez polskie związki sportowe lub podmioty działające z ich upoważnienia" przeznaczyło 440 000 zł. Najwięcej środków, bo 222 000 zł trafiło do piłkarzy ŁKS-u 1926 Łomża. Na wsparcie rzędu 50 000 zł mogą liczyć chociażby występujące w ekstraklasie tenisistki stołowe Klubu Uczelnianego AZS PWSIiP Łomża. Kwota 41 000 zł zasiliła konto występujących w II lidze piłkarek ręcznych MKS "Dwójka" Łomża, a 26 000 zł otrzymało Stowarzyszenie FLYSPORT, którego motoparalotniarze wystartują w tegorocznych mistrzostwach świata.

Do 560 000 zł zwiększona została w tym roku kwota na "Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży – udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego". Tu miejskie środki zasilą konto 18 klubów i stowarzyszeń. Najwięcej, bo 138 000 zł trafiło do Młodzieżowego ŁKS. Dla klubu szkolącego młodych piłkarzy jest to prawie o połowę więcej niż przed rokiem. Środki w wysokości 63 000 zł otrzymał Uczniowski Klub Sportowy "Dziewiątka" Łomża, zaś 52 000 zł zasili budżet Ludowego Klubu Sportowego "Narew Kurpiewski". Dotację na poziomie ubiegłego roku, czyli 40 000 zł otrzymały szczypiornistki MKS "Dwójka" Łomża.

Miasto wsparło również organizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych. Na ten cel wygospodarowano w budżecie 100 000 zł. Największą pulę w kwocie 30 000 zł otrzyma Podlaskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, które zorganizuje Czwartki Lekkoatletyczne i XX Memoriał W. Czerniawskiej. Oprócz tego 16 000 zł trafiło do Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej na realizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców i 14 000 zł do UKS "Dziewiątka" na zorganizowanie XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki Chłopców "Łomżyńska Zima 2020". Jak co roku, dotację otrzymał Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łomży. Kwota 50 000 zł będzie przeznaczona na "Realizację systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej".

Pełna lista przyznanych dotacji znajduje się na stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego w Łomży http://www.lomza.pl/bip/prawo.php?wiad=7632.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.