Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Władze Łomży zakupią sprzęt do szpitala

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 139

Kwotę 60 tys. zł na zakup urządzenia do kompresji klatki piersiowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zamierza wygospodarować w budżecie miasta prezydent Mariusz Chrzanowski...

Władze Łomży zakupią sprzęt do szpitala
Kwotę 60 tys. zł na zakup urządzenia do kompresji klatki piersiowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zamierza wygospodarować w budżecie miasta prezydent Mariusz Chrzanowski. Stosowny projekt uchwały w tej sprawie ma trafić pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej.

- Wielokrotnie wspieraliśmy szpital w Łomży poprzez przeznaczenie środków na zakup sprzętu medycznego. Robimy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz jak najwyższą jakość prowadzonych usług medycznych dla naszych mieszkańców – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.
Urządzenie do kompresji kratki piersiowej LUCAS 3 dostarcza automatyczne uściski w sposób systematyczny i nieprzerwany, co pomaga w utrzymaniu właściwego krążenia podczas transportu pacjenta i jego pobytu w szpitalu. Pozwala na jednoczesne  prowadzenie masażu serca i wykonywanie zabiegów kardiologii inwazyjnej: koronarografii/angioplastyki, co w wielu przypadkach pozwoli uratować życie pacjentów.

zdj. ilustracyjne

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.