Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Łomży

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 163

Ponad 126 tysięcy złotych zebrano w Łomży i Piątnicy podczas łomżyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Łomży
Ponad 126 tysięcy złotych zebrano w Łomży i Piątnicy podczas łomżyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym roku w ramach WOŚP środki będą przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

W Łomży Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy swoje granie rozpoczęła już w sobotę od akcji „Odkrywamy horyzonty dla dziecięcej medycyny zabiegowej”, przeprowadzonej w Galerii Veneda. W jej trakcie miały miejsce m.in. występy dzieci, malowanie twarzy, tworzenie prac plastycznych, bezpłatne badanie wzroku.

W niedzielę na plaży miejskiej odbyło się „Morsowanie z serduchem”, w którym udział wzięło około 80 osób. W Parku Wodnym miało miejsce podwodne kwestowanie z klubami Podwodny Jeleń, Konik Morski i Scubamaniak. W Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. W Restauracji na Farnej kapela Miód na Serce zapraszała na „Muzyczny Potańc”. Ponad sto osób w różnym wieku wzięło udział w Biegu WOŚP Łomża - Biegamy z sercem, który odbył się alejkami Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

Główna część 28. finału WOŚP w Łomży odbyła się na parkingu przed Parkiem Wodnym. Od godziny 12:00 trwały koncerty łomżyńskich wykonawców. Na scenie wystąpili: akordeonista Michał Sawicki, Stonleaf, Damian Śliwiński, Dots, Studio Wokalne eMDeK, Insta Boy, Magda Sinoff, Czas Marzeń, Blue Boys, Leczsami oraz Riya Sokół. Nie zabrakło licznych licytacji, w których aktywnie udział brała publiczność. Imprezę około godz. 20:00 zakończyło tradycyjne światełko do nieba.

Trwają jeszcze licytacje internetowe, dostępne pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/wops_lomza?fbclid=IwAR2AFOc9-_yrMr5vjrOIjM0dIzLr8K84u3Dfn5A9Oy4tN4ilRfGfohZmen8&bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-5-1127.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.