Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Łomża powitała Nowy Rok [FOTO]

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 248

Od występu lokalnej formacji MEGI rozpoczęła się Łomżyńska Noc Sylwestrowa 2019/2020...

Łomża powitała Nowy Rok [FOTO]
Od występu lokalnej formacji MEGI rozpoczęła się Łomżyńska Noc Sylwestrowa 2019/2020. Pokaz fajerwerków o północy poprzedził koncert D-Bomb, a już w Nowym 2020 Roku na scenie zaprezentował się zespół Loka.

W tym roku zwycięzcą sylwestrowego konkursu muzycznego okazał się być zespół MEGI. W jego skład wchodzą Magdalena Muczyńska i Filip Zawadzki, którzy zwracają szczególną uwagę na prawdziwość swoich tekstów. Zależy im, aby teksty ich utworów dawały słuchaczom poczucie zrozumienia, a niekiedy wskazywały odpowiednią drogę w różnych zawirowaniach życiowych.

- Łomża jest miastem, w którym promuje się artystów lokalnych – mówiła po zakończeniu swojego występu Magdalena Muczyńska, wokalistka zespołu MEGI, przyznając, że sama również była wśród publiczności na poprzednich edycjach Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej.

Drugim punktem imprezy był występ zespołu D-Bomb. Muzycy zaprezentowali łomżyńskiej widowni między innymi takie przeboje jak "O Ela, Ela" czy "Najbardziej dzisiaj chcę". O północy na niebie nad starówką można było dostrzec pokaz sztucznych ogni. Póżniej na scenie pojawili się wykonawcy z formacji Loka. To grupa, która w 2012 roku otrzymała dwie nominacje do nagrody ESKA Music Awards i wystąpiła na "Koncercie trendy" podczas festiwalu TOPtrendy.

- Chciałbym, żeby wszędzie było tak jak w Łomży, ponieważ zabawa była przednia, poczułem się rewelacyjnie, wszyscy machali do mnie rękami, wszyscy byli mili i koncert był naprawdę upajający – przyznał Grzegorz Porowski, wokalista Loki, dziękując jednocześnie za zaproszenie na wydarzenie i wyrażając chęć wystąpienia w naszym mieście w przyszłości.

Łomżyńska Noc Sylwestrowa odbyła się już po raz szósty. Wydarzenie zainicjował w roku 2014 prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Organizatorem imprezy było  Miasto Łomża i Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży, a partnerami PEPEES S.A., Kompleks Hotelowo-Gastronomiczny LABIRYNT, Drukarnia printing.pl, Kino Millenium, Salon Meblowy BOSS oraz MOSiR Łomża.tekst i fot. Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.