Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

"Wigilia Caritas" dla samotnych i potrzebujących

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 221

Tłumy osób samotnych i potrzebujących przybyły do Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, aby oczekiwać razem na szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia...

"Wigilia Caritas" dla samotnych i potrzebujących
Tłumy osób samotnych i potrzebujących przybyły do Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, aby oczekiwać razem na szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia. "Wigilia Caritas" została zorganizowana wspólnie przez przez Miasto Łomża, Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Selgros Cash&Carry. Wśród zaproszonych gości byli m.in. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

Dyrektor SP 1 Krystyna Kamińska życzyła wszystkim zgromadzonym radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Wspierający ideę przedświątecznego spotkania osób samotnych i potrzebujących prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślił znaczenie inicjatywy jaką jest "Wigilia Caritas". - Dzięki wspólnej pracy udało nam się osiągnąć naprawdę wiele. Widzimy, że jest nas tu bardzo dużo i to jest bardzo budujące. Są wśród nas dostojni goście, są wolontariusze, nauczyciele, rodzice, jest dużo osób dobrej woli, która pomogła przy zorganizowaniu tej naszej wigilii. Najważniejsi jednak jesteście Państwo – zwracał się prezydent Mariusz Chrzanowski do wszystkich zebranych, dziękując im tym samym za ich obecność oraz chęć podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.


- To miło, że chcecie się Państwo jednoczyć z drugim człowiekiem, życzyć wszystkiego dobrego, szczęścia, zdrowia, pomyślności i takie właśnie życzenia również w imieniu województwa podlaskiego chciałem Państwu złożyć. Zdrowych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, bliskości drugiego człowieka, ale także samej dobroci od Boga i od rodziny – przekazał uczestnikom podczas swojego wystąpienia Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

W prawdziwy świąteczny klimat obecnych na spotkaniu wprowadził występ zespołu "Maryna' pod dyrekcją Danuty Waśko. Tworzą go łomżyńscy seniorzy, którzy bardzo aktywnie działają w naszym mieście. Jego członkowie zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek, w tym "Gore gwiazda" oraz "Nie było miejsca dla Ciebie".

Na "Wigilię Caritas" przez Diecezję Łomżyńską i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaproszonych zostało około 400 osób samotnych i potrzebujących. Potrawy na to spotkanie przygotowali pracownicy szkół podstawowych nr 1, 9 i 10. Spotkanie wigilijne poprzedziła Msza św. odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.


tekst: Łukasz Chełchowski, fot. Kamil Brzostowski

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.