Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Wigilijne spotkania dla osób samotnych i potrzebujących

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 139

Dwa spotkania wigilijne dla osób potrzebujących i samotnych odbędą się w Łomży w przededniu Świąt Bożego Narodzenia...

Wigilijne spotkania dla osób samotnych i potrzebujących
Dwa spotkania wigilijne dla osób potrzebujących i samotnych odbędą się w Łomży w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. W poniedziałek 23 grudnia planowana jest „Wigilia Caritas” organizowana wspólnie przez Miasto Łomża, Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Selgros Cash&Carry. Dzień później, na Starym Rynku stanie „wigilijny autobus” organizowany przez Urząd Miejski.

Uroczyste spotkanie „Wigilia Caritas” odbędzie się 23 grudnia o godz. 16:00 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. Zaproszenie na nią Caritas Diecezji Łomżyńskiej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wysłały do około 400 osób samotnych i potrzebujących. Potrawy na to spotkanie przygotują pracownicy szkół podstawowych nr 1, 9 i 10. – Mam nadzieję, że ta inicjatywa, praktykowana w wielu dużych miastach, przyjmie się również w Łomży. To ważne, aby osoby, które Wigilię będą spędzały samotnie, mogły się spotkać i razem poczuć choć namiastkę radosnej atmosfery nadchodzących świąt – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski. Spotkanie poprzedzi Msza św., która o godz. 15:00 odprawiona zostanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

W Wigilię 24 grudnia w godz. 10:00-14:00 na Starym Rynku zaparkuje „autobus wigilijny”. - To pomysł, który wziął się z potrzeby pomagania drugiemu człowiekowi, gdyż nie chciałbym żeby mieszkańcy naszego miasta czuli się samotni w tym dniu. Chcę, by w Wigilię każdy czuł się potrzebny i nie odczuwał głodu – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski. W autobusie można będzie zjeść barszcz i pierogi przygotowane przez Bursę Szkolną nr 1 oraz napić się gorącej kawy i herbaty przygotowanej przez pracowników MPK. Świątecznej atmosfery dodadzą wybrzmiewające kolędy.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.