Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Ulica Kolejowa otwiera nowe tereny dla przedsiębiorców

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 152

W piątek 20 grudnia 2019 roku oficjalnie została otwarta ulica Kolejowa w Łomży...

Ulica Kolejowa otwiera nowe tereny dla przedsiębiorców
W piątek 20 grudnia 2019 roku oficjalnie została otwarta ulica Kolejowa w Łomży. To prawie 800-metrowa droga biegnąca wzdłuż torowiska, łącząca ulicę Sikorskiego z ulicą Piłsudskiego. Jej realizacja odbyła się przy dofinansowaniu zewnętrznym.

W trakcie uroczystości prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślił, że oprócz budowy i remontów dużych, kluczowych dróg w mieście oraz dróg osiedlowych, władze miasta muszą dbać o infrastrukturę drogową służącą przedsiębiorcom. – Ta droga jest właśnie im dedykowana. Liczymy, że będą oni tutaj zakładali swoje działalności gospodarcze – mówił Mariusz Chrzanowski dziękując również radnym za ujmowanie w kolejnych budżetach miasta środków na tego typu inwestycje. Prezydent podkreślił również, że ta ulica stanowi alternatywę dla Al. Legionów, dzięki czemu można szybciej przemieszczać się pomiędzy ul. Sikorskiego i Piłsudskiego.

Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej Witold Chludziński mówił, że ta droga została wybudowana w szczerym polu, ale niebawem będzie stanowiła dojazd do wielu zakładów pracy. – Dziękuję za wyjście naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i za spełnienie ich postulatu odnośnie powstania tej drogi – mówił radny Witold Chludziński, podkreślając również jej znaczenie w układzie komunikacyjnym naszego miasta.

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki przypomniał, że ulica Kolejowa znajduje się na terenie tzw. scalenia ulicy Żabiej, który udało się uporządkować w wymiarze prawnym, dzięki czemu możliwy jest obrót nieruchomościami, co powoduje, że niebawem będą tu powstawały nowe zakłady. Podkreślił również, że nie spodziewał się tak pozytywnego odzewu przedsiębiorców w kwestii przebicia się z tą drogą poprzez tzw. bazę WZGS. - Bardzo pozytywnie byłem zaskoczony takim merytorycznym podejściem przedsiębiorców do tego tematu. Szczególnie dziękuję panu Józefowi Konopce, który zgodził się, aby to przebicie zrobić przez jego budynek. Ta życzliwości i dobra współpraca z miastem skutkuje powstaniem tej ulicy – mówił z-ca prezydenta Andrzej Garlicki ciesząc się, że razem z przedsiębiorcami takie inwestycje mogą być w Łomży podejmowane.

Budowa ulicy Kolejowej rozpoczęła się w maju br. Inwestycja polegała na budowie nowej drogi o długości 781 metrów od ul. Sikorskiego do ul. Towarowej, łącząc w ten sposób ulice Sikorskiego i Piłsudskiego. W ramach prowadzonych prac powstała jezdnia o szerokości 7 metrów, chodniki, ciągi pieszo – rowerowe, zatoki autobusowe i zjazdy na posesje. Wybudowana została kanalizacja deszczowa, sieci elektroenergetyczne, kanał technologiczny i oświetlenie uliczne. Dodatkowo, na skrzyżowaniu z ulicą Geodetów, łączącą się z ulicą Spokojną, powstało rondo oraz jezdnia o długości prawie 123 metrów. Koszt prac wyniósł 7 mln zł, z czego 3 mln zł pochodziły z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, przekształconego w Fundusz Dróg Samorządowych.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.