Dzisiaj jest: 20.9.2020, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

MŁKS z certyfikatem piłkarskiej centrali

Dodano: rok temu Czytane: 455

Szkółka piłkarska Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego otrzymała srebrny certyfikat nadany przez Polski Związek Piłki Nożnej...

MŁKS z certyfikatem piłkarskiej centrali
Szkółka piłkarska Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego otrzymała srebrny certyfikat nadany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wyróżnienia prezesowi Wojciechowi Pietruszewskiemu pogratulował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

- To potwierdzenie najwyższych standardów i jakości, które towarzyszą Państwa pracy. Znaleźli się Państwo w elicie szkółek przygotowanych kadrowo, merytorycznie i infrastrukturalnie do kształtowania i wychowywania młodych piłkarzy oraz wytyczania im ścieżki do profesjonalnego futbolu – czytamy w uzasadnieniu podpisanym przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Założeniem Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich.  - Dzięki Programowi Certyfikacji, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników – informuje na swojej stronie PZPN.

Oficjalne wręczanie certyfikatów odbyło się we wtorek 17 grudnia w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Prestiżowy dokument z rąk Sławomira Kopczewskiego prezesa Podlaskiego ZPN i wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego odebrał prezes MŁKS Wojciech Pietruszewski. - Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i zarazem motywacja do dalszej ciężkiej pracy, jaką każdego dnia wykonujemy z dziećmi i młodzieżą – mówi  prezes młodzieżowego klubu podkreślając, że nie byłoby tego sukcesu bez przychylności prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i środków miejskich.

Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy został założony 11 lat temu. Jest największym stowarzyszeniem sportowym działającym w mieście. Szkoli się tam ponad 500 adeptów futbolu.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.