Dzisiaj jest: 26.2.2020, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – Policjanci rozdawali elementy odblaskowe

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 87

Łomżyńscy policjanci wspólnie z leśnikami chcieli zadbać o bezpieczeństwo pieszych...

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – Policjanci rozdawali elementy odblaskowe

Dziś z samego rana, w rejonie kościoła Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy łomżyńscy policjanci wspólnie z leśnikami rozdawali mieszkańcom gminy Piątnica odblaski. Głównym celem akcji jest poprawienie widoczności seniorów podczas poruszania się po zmroku. W ramach przedsięwzięcia policjanci przypominali o obowiązku posiadania odblasków poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Korzystając z okazji, zachęcali seniorów do używania odblasków również w obszarze zabudowanym.

Działania zostały zaplanowane w rejonie drogi krajowej 63, która jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w regionie. W jej ciągu, po obu stronach położona jest właśnie Piątnica. Mieszkańcy często zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca niebezpieczne na tym szlaku komunikacyjnym. Policyjne kontrole potwierdzają, że dochodzi tam do przekraczania prędkości. Dlatego też, mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Łomża, które swoim zasięgiem obejmuje ten rejon, zorganizowali dziś poranną akcję rozdawania odblaskowych eko-toreb. Nie jednokrotnie mieszkańcy gminy Piątnica aby dostać się do miasta muszą pokonać tereny przyleśne stąd też współpraca z leśnikami, którzy również pragną zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i widoczność osób korzystających z terenów leśnych. Podczas rozmów z mieszkańcami funkcjonariusze tłumaczyli jak ważna jest dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego ich widoczność po zmroku. Zachęcali pieszych do noszenia odblasków „także od święta” i przekazywania członkom swoich rodzin otrzymanych od mundurowych odblaskowych gadżetów.

Działania mundurowych wpisują się w ogólnopolską akcję informacyjno–edukacyjną pod nazwą „Świećprzykładem”, realizowaną przez Policję we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.

Źródło: KMP Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.