Dzisiaj jest: 26.2.2020, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Wigilia Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 219

Podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia...

Wigilia Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
Podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia wspólnie z przedstawicielami jednostek miejskich i innymi gośćmi zebrali się na spotkaniu opłatkowym tej instytucji. Wydarzeniu towarzyszyła część artystyczna w wykonaniu wychowanków domu dziecka oraz kolacja z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Wszystkim zgromadzonym życzenia w imieniu prezydenta Łomży złożył wiceprezydent miasta Andrzej Stypułkowski.

Spotkanie rozpoczęła Inga Kolaska, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży witając przybyłych gości i składając im najlepsze życzenia świąteczne. – Święta Bożego Narodzenia to święta ponad różnego rodzaju podziałami, podczas których wszelkie różnice przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Są też czasem pojednania i wybaczania. Wyzwalają w ludziach to, co jest w nich najlepsze – mówiła dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

- Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas nadziei. Życzę Państwu, abyście te święta przeżyli w rodzinnej atmosferze i żeby ten przyszyły 2020 rok nie był gorszy od roku obecnego oraz, aby wszelka pomyślność Państwa nie omijała – mówił Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży, podkreślając rodzinny charakter Świąt Narodzenia Pańskiego.

Wydarzenie uświetniła część artystyczna, w której wystąpili dzieci i młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. W czasie uroczystości odczytany został również fragment Ewangelii, po czym wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem i zasiedli wspólnie do przygotowanej przez Placówkę kolacji. Na koniec wydarzenia dzieciom i młodzieży wręczono kolorowe prezenty.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łomży istnieje już od 10 lat. Jej zadaniem jest między innymi zaopatrzenie dzieci w odzież, przybory szkolne, wystrój pokoi, wyżywienie, czystość w domu i wokół budynku. Pracownicy tej jednostki troszczą się również o dobre wychowanie dzieci i młodzieży.


tekst i foto: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.