Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Informacja w sprawie przedłużenia ważności Łomżyńskiej Karty Miejskiej dla Seniora

Dodano: rok temu Czytane: 400

Aby przedłużyć ważność ulgi na Łomżyńskiej Karcie Miejskiej należy udać się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży.

Informacja w sprawie przedłużenia ważności Łomżyńskiej Karty Miejskiej dla Seniora
Posiadaczom tzw. "biletu Seniora" przypominamy, że ulga dotycząca bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej przyznawana jest na rok podatkowy. Do końca kwietnia należy więc przedłużyć ważność ulgi na kolejny rok.

Aby przedłużyć ważność ulgi na Łomżyńskiej Karcie Miejskiej należy udać się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży.

Zgłaszając się do kasy MPK należy:
1) przedstawić PIT-37, PIT-36 lub PIT-40A za ubiegły rok, lub 
2) złożyć pisemne oświadczenie wg wzoru określonego w Zarządzeniu Prezydenta nr 96/18 (załącznik)

Wyżej wskazane dokumenty w celu przedłużenia biletu należy złożyć do końca kwietnia w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Łomży ul. Spokojna 9 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00).

Przypominamy, że nowo rejestrowani Seniorzy, którzy chcą wyrobić sobie Łomżyńską Kartę Seniora wraz z bezpłatnym biletem powinni mieć przy sobie, zdjęcie, dowód osobisty oraz zeznanie podatkowe za poprzedni rok z łomżyńskim adresem zamieszkania (z ulgi bezpłatnych przejazdów MPK mogą korzystać osoby, których podatek dochodowy trafia do Łomży, a więc które w PIT mają wpisany adres zamieszkania na terenie Miasta Łomża). Seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia z dokumentami mogą zgłosić się do kasy MPK ul. Spokojna 9. Wówczas Łomżyńską Kartę Miejską wraz z Łomżyńską Kartą Seniora otrzymają od ręki. Karta wydawana jest bezpłatnie, na wniosek wypełniany na miejscu.

Załączniki

  1. Zarządzenie nr 96/18 Prezydenta Miasta Łomża
Źródło: UM
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • po co
    2019-04-10 15:44:28 Zgłoś
    Po co utrudniać życie starszym osobom? Jeżeli jest przyznana ulga to raz na zawsze!
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.