Dzisiaj jest: 5.4.2020, imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego

Opłatek seniorów

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 146

Blisko 100 osób przełamało się opłatkiem w Klubie Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży...

Opłatek seniorów

Blisko 100 osób przełamało się opłatkiem w Klubie Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży. Świąteczne życzenia złożyli tam prezydent miasta Mariusz Chrzanowski oraz wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

- Nasze spotkania wigilijne to już wieloletnia tradycja. Rozmawiamy, śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem i zasiadamy do stołu – opowiada przewodnicząca Klubu Seniora MOPS Regina Grzymek. Jak dodaje, każdy z seniorów, a w siedzibie przy ul. Mickiewicza jest ich coraz więcej, może poczuć się jak w wielkiej rodzinie. - Ta integracja dla osób starszych jest bardzo ważna – mówi.

- Ta dobroć i pozytywna energia, która od Państwa bije wzmacnia człowieka – podkreślał prezydent Mariusz Chrzanowski dziękując seniorom za ich aktywność i zaangażowanie w życie Łomży. - To dzięki Państwu, podejmowanych jest w naszym mieście szereg inicjatyw – mówił włodarz. Na nadchodzące święta życzył im przede wszystkim zdrowia, a w nowym 2020 roku dużo energii, niegasnącego zapału w działaniach i niezbędnego optymizmu każdego dnia.
Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś zaznaczał jak ważna jest bliskość drugiego człowieka w szczególnym okresie, jakim są święta Bożego Narodzenia. - Niech przyszły rok będzie równie udany, a może nawet lepszy od obecnego i nie zabraknie w nim zdrowia w pokonywaniu ewentualnych przeszkód – składał życzenia seniorom były dyrektor MPGKiM w Łomży.

Do życzeń dołączył się również dyrektor MOPS w Łomży Wiesław Jagielak dodając, że jest to już jego dwudzieste siódme spotkanie wigilijne z seniorami, bo od tylu lat kieruje jednostką miejską pomagającą osobom potrzebującym i starszym. Kilka słów od Łomżyńskiej Rady Seniorów przekazała jej przewodnicząca Grażyna Czajkowska, życzenia złożyła ponadto kierownik Klubu Seniora MOPS Marta Kopeć.Fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa Chrystusa odczytał ks. Jerzy Abramowicz, proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia w Łomży. Po krótkiej modlitwie i pobłogosławieniu opłatków, rozpoczęło się składanie życzeń oraz spożywanie wigilijnych potraw. Na suto zastawionych stołach nie brakowało pierogów czy tradycyjnego barszczyku. Podczas wigilii seniorów odbyło się również wspólne kolędowanie z zespołem Maryna.
Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.