Dzisiaj jest: 5.4.2020, imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego

Mikołajkowe święto na Starówce

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 183

Mikołajki miejskie wpisały się już w krajobraz naszego miasta...

Mikołajkowe święto na Starówce
Mikołajki miejskie wpisały się już w krajobraz naszego miasta. Podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, w dniu imienin św. Mikołaja, czyli 6 grudnia, na łomżyński Stary Rynek ciągnęły tłumy najmłodszych mieszkańców Łomży. Tutaj czekał na nie solenizant ze słodkimi prezentami, który w tym roku do nadnarwiańskiej miejscowości postanowił przenieść swoją bajkową krainę.

Organizację imprezy dla dzieci w Mikołajki zapoczątkował prezydent Mariusz Chrzanowski. - To jest nasz taki prezent, który daje radość i zabawę najmłodszym. Stanowi doskonałą okazję do atrakcyjnego spędzenia czasu i wprowadza w klimat zbliżających się świąt – informuje prezydent przypominając, że w tym roku Miejskie Mikołajki potrwają również 7 i 8 grudnia.

Mikołajkowa instalacja na Starym Rynku jest czynna dla odwiedzających w dniach 6, 7 i 8 grudnia w godzinach od 9:00 do 21:00. W jej skład wchodzi wielka transparentna bombka z saniami i reniferami Świętego Mikołaja, znajdująca się w otoczeniu bajkowych, tematycznych domków, zaaranżowanych w zależności od zadań, jakie mają do wykonania pomocnicy Świętego Mikołaja – elfy:
•    Muzyka Świętego Mikołaja - domek, gdzie na ścianach znajdują się wydruki z tekstami kolęd, nuty, powieszone instrumenty, jak trójkąt, bębenki czy flet; przy jednej ze ścian stanie białe piano;
•    Tradycje świąteczne na świecie - jedna ze ścian domku (3x2) to wielka mapa świata, na której znajdują się monitory LCD z filmikami pokazującymi różne tradycje świąteczne w różnych zakątkach świata oraz elfy w różnych strojach;
•    Fabryka zabawek - domek, w którym na ścianie znajdują się wydruki z zabawkami z różnych okresów oraz ekran, na którym wyświetlane będą filmy z procesu produkcji i pakowania zabawek.
Dodatkowo każde dziecko mogło dzisiaj napisać własnoręcznie list do Świętego Mikołaja i wrzucić go do specjalnie przygotowanej skrzynki, która zostanie przekazana wprost do Laponii.

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.