Dzisiaj jest: 20.9.2020, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Zagrają dla hm. Wiesława Domańskiego

Dodano: rok temu Czytane: 130

W czwartek 5 grudnia 2019 r., o godz. 14:00, w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich rozpocznie się mikołajkowy charytatywny turniej piłki nożnej...

Zagrają dla hm. Wiesława Domańskiego
W czwartek 5 grudnia 2019 r., o godz. 14:00, w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich rozpocznie się mikołajkowy charytatywny turniej piłki nożnej. Wezmą w nim udział drużyny m.in. przedsiębiorców, samorządowców, studentów i żołnierzy. Zebrane podczas turnieju środki zostaną przeznaczone na rehabilitację oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla harcmistrza Wiesława Domańskiego, który w grudniu 2018 roku w wypadku samochodowym doznał urazu kręgosłupa i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim.

Wiesław Domański od 1982 r. jest instruktorem ZHP, pełni funkcję drużynowego 32 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej „Dywersja” im. Tadeusza Zawadzkiego oraz komendanta Hufca Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika ZHP w Łomży. Od wielu lat jest także instruktorem Taktyki i Technik Interwencji, Taktyki Ochrony, Taktyki Specjalnej. Posiada stopnie mistrzowskie w Aikido oraz Combat Ju-Jutsu.

– Jako samorząd Łomży zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie harcmistrza Wiesława Domańskiego i jego harcerzy. Gdy zwrócił się do nas o możliwość pomocy zaproponowaliśmy organizację właśnie tego turnieju. Wielokrotnie okazywał on serce innym potrzebującym, a dzisiaj my możemy zrobić to samo dla niego – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski zachęcając do przybycia na turniej i wsparcia akcji.

W trakcie wydarzenia planowane są licytacje, kiermasz bombek choinkowych oraz słodkich i słonych wypieków. W programie jest również pokaz musztry i technik interwencyjnych w wykonaniu uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz pokazy tańca BK Step.

Zebrane środki mają zostać przeznaczone m.in. na wyposażenie i sprzęt rehabilitacyjny, umożliwiający aktywną rehabilitację w warunkach domowych, rehabilitację prowadzoną przez rehabilitantów w mieszkaniu, likwidację barier architektonicznych w miejscu zamieszkania i wokół niego, leki oraz środki medyczne niezbędne do codziennego funkcjonowania, turnusy rehabilitacyjne w ośrodkach, pomoc psychologiczną, samochód lub choćby jego przystosowanie do potrzeb osoby z niepełnosprawnością.
 
Zbiórka środków prowadzona jest także za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.