Dzisiaj jest: 20.9.2020, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Zapraszamy na Mikołajki Miejskie w "Krainie Świętego Mikołaja"

Dodano: rok temu Czytane: 430

Nietypową aranżację od 6 do 8 grudnia br. będzie miał łomżyński Stary Rynek, który w tych dniach zamieni się w „Krainę Świętego Mikołaja”...

Zapraszamy na Mikołajki Miejskie w "Krainie Świętego Mikołaja"
Nietypową aranżację od 6 do 8 grudnia br. będzie miał łomżyński Stary Rynek, który w tych dniach zamieni się w „Krainę Świętego Mikołaja”. – Już od kilku lat organizujemy Mikołajki Miejskie i za każdym razem staramy się, aby stanowiły one jak największą atrakcję dla naszych najmłodszych mieszkańców – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski. Gospodarza Krainy dzieci będą mogły spotkać w dniu jego święta, czyli 6 grudnia.

„Kraina Świętego Mikołaja” na Starym Rynku będzie czynna dla odwiedzających w dniach 6, 7 i 8 grudnia w godzinach od 9:00 do 21:00. W jej skład wejdzie wielka transparentna bombka z saniami i reniferami Świętego Mikołaja, znajdująca się w otoczeniu bajkowych, tematycznych domków, zaaranżowanych w zależności od zadań, jakie mają do wykonania pomocnicy Świętego Mikołaja – elfy:
•    Muzyka Świętego Mikołaja - domek, gdzie na ścianach znajdują się wydruki z tekstami kolęd, nuty, powieszone instrumenty, jak trójkąt, bębenki czy flet; przy jednej ze ścian stanie białe piano;
•    Tradycje świąteczne na świecie - jedna ze ścian domku (3x2) to wielka mapa świata, na której znajdują się monitory LCD z filmikami pokazującymi różne tradycje świąteczne w różnych zakątkach świata oraz elfy w różnych strojach;
•    Fabryka zabawek - domek, w którym na ścianie znajdują się wydruki z zabawkami z różnych okresów oraz ekran, na którym wyświetlane będą filmy z procesu produkcji i pakowania zabawek.
- Dodatkowo w dniu 6 grudnia Krainę odwiedzi Święty Mikołaj, który dla każdego dziecka będzie miał słodki upominek – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że tego dnia każdego dziecko będzie także mogło napisać własnoręcznie list do Świętego Mikołaja i wrzucić go do specjalnie przygotowanej skrzynki, która zostanie przekazana wprost do Laponii.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.