Dzisiaj jest: 5.8.2020, imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Będzie nowe boisko w Łomży?

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 134

Wspomniana nieruchomość o powierzchni 0,8301 ha  jest własnością Województwa Podlaskiego znajdującą się w użytkowaniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej...

Będzie nowe boisko w Łomży?
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystąpił do Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego z wnioskiem o przekazanie w formie darowizny na rzecz Miasta Łomża działki położonej w rejonie ulic Piłsudskiego i Kazańskiej. Władze miasta zamierzają przeznaczyć ją na cele sportowo – rekreacyjne.

Wspomniana nieruchomość o powierzchni 0,8301 ha  jest własnością Województwa Podlaskiego znajdującą się w użytkowaniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej - Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Nie jest jednak wykorzystywana przez łomżyński szpital. Władze miasta zamierzają wybudować tam boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne lub boisko pod balonem. - Tego typu obiektów brakuje w tej części Łomży, a Miasto nie dysponuje swoimi terenami, które mogłoby przeznaczyć na wspomniany cel. Nieruchomość znajduje się na rozwijającym się osiedlu, na którym powstają nowe bloki wielorodzinne i miejsce przeznaczone pod sport oraz rekreację stanowiłoby doskonałe uzupełnienie oferty dla mieszkańców – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski. W opracowywanym planie zagospodarowania przestrzennego tej części miasta planowany jest wprawdzie obiekt sportowy, jednak jego realizacja będzie możliwa dopiero za kilka lat. Ponadto ma on się znajdować pomiędzy ulicą Bursztynową i Szosą do Mężnina, więc będzie znacznie oddalony od nieruchomości należącej obecnie do województwa. Prezydent podkreśla, że w naszym mieście funkcjonuje wiele klubów sportowych, które również mogłyby korzystać z nowych obiektów, co przełoży się na rozwój sportu drużynowego dzieci i młodzieży.

W lutym 2017 roku prezydent występował już o przekazanie wspomnianej działki, jednak ówczesny Zarząd Województwa Podlaskiego nie przychylił się do tego wniosku. - Wielokrotnie otrzymywaliśmy wsparcie dla naszych działań od obecnych władz województwa dlatego liczę, że również ten wniosek spotka się z pozytywną odpowiedzią – dodaje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.