Dzisiaj jest: 27.1.2020, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Ruszają zapisy na szczepienia dla seniorów

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 200

Od poniedziałku 14 października br. seniorzy będą mogli zapisywać się na szczepienia przeciwko grypie...

Ruszają zapisy na szczepienia dla seniorów
Od poniedziałku 14 października br. seniorzy będą mogli zapisywać się na szczepienia przeciwko grypie. W ogłoszonym postępowaniu przetargowym zgłosiły się dwa podmioty i zdecydowano, że z oboma zawarte zostaną umowy. To realizacja kolejnej z obietnic prezydenta Mariusza Chrzanowskiego dotyczącej polityki senioralnej w naszym mieście.

Zapisy na szczepienia będą prowadzone od  poniedziałku 14 października br. na parterze Urzędu Miejskiego (Stary Rynek 14) obok stanowiska asystenta osób starszych i niepełnosprawnych. Można będzie ich dokonać również telefonicznie pod numerem 86 2156887. Przy zapisach należy podać imię i nazwisko, numer Łomżyńskiej Karty Seniora (lub decyzji MOPS), Pesel oraz telefon kontaktowy i adres zamieszkania.

Szczepienia będą realizowały: Łomżyńskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. (ul. kard. Wyszyńskiego 9) oraz Specjalistyczne Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne przy Polskiej Grupie Farmaceutycznej Sp. z o.o. (ul. Piłsudskiego 82).

- Zachęcam naszych seniorów do wzięcia udziału w tej akcji i zadbania o swoje zdrowie – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Program jest skierowany do mieszkańców Łomży w wieku 60+, posiadających Łomżyńską Kartę Seniora lub objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Każda osoba zostanie zaszczepiona czterowalentną szczepionką przeciw grypie, zgodnie z obowiązującą procedurą i zaleceniami producenta. Na realizację tego zadania w przeciągu dwóch lat Miasto Łomża wyda kwotę 270 tys. zł. 

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.