Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

"ABC Zdrowego Seniora - 2019"

Dodano: rok temu Czytane: 221

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Zarządu Województwa Podlaskiego. Czas trwania projektu – od kwietnia 2019 do grudnia 2019.

"ABC Zdrowego Seniora - 2019"
Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza Seniorki i Seniorów (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego, realizowanych w ramach projektu „ABC zdrowego seniora – 2019”. Jego adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.

W ramach projektu odbędzie się cykl otwartych spotkań:  zajęcia różnych aktywności fizycznych oraz ćwiczenia trening umysłu, który podobnie jak ćwiczenia fizyczne przedłużają sprawność i silę mięśni, trening umysłu pomaga utrzymać prawidłowe, efektywne funkcjonowanie mózgu - nazwaliśmy to fitness mózgu.
 
Zajęcia – aktywność fizyczna to dwa rodzaje aktywności. 1) zajęcia z trenerem na świeżym powietrzu (nordic woking, siłownia zewnętrzna, spacery z ćwiczeniami itp.), 2) Ćwiczenia na sali gimnastycznej (ogólousprawniające, zajęcia taneczno-fitnesowe, rozciągające).
Zajęcia to zachęcenie do wspólnej wycieczki do zdrowia, chcemy by wytworzył się nawyk regularnego uprawiania ćwiczeń. Trenerzy podadzą propozycje ćwiczeń i zapoznają jak prawidłowo je wykonywać. 
Zajęcia odbędą się w Łomży, Nowogrodzie i Jedwabnem.

Fitness mózgu - to ćwiczenia poprawiające sprawność umysłową, skupienie oraz rozwijające kreatywność. Pomimo tego, iż mózg człowieka nieodmiennie podlega procesom starzenia, można temu przeciwdziałać – poprzez odpowiednią aktywność umysłową możemy spowolnić upływ czasu i jego działanie na nasze szare komórki. Zaproponowana tematyka zajęć ma na celu zaktywizowanie seniorów i zmotywowanie ich do pracy nad kondycją swojego ciała i umysłu. Przekonają się, że w każdym wieku można, a nawet należy wykorzystywać potencjał swojego umysłu poprzez odpowiednie ćwiczenia.
Zajęcia będą odbywały się w cyklach 2 godzinnych warsztatów w grupach 10-15 osobowych.
Warsztaty odbędą się w Łomży, Pniewie i Nowogrodzie.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Zarządu Województwa Podlaskiego. Czas trwania projektu – od kwietnia 2019 do grudnia 2019.

Miejsce i terminy spotkań: 
Łomża – Dom Seniora, ul. Mickiewicza 4 
Zajęcia fizyczne – wtorki i czwartki godzina 10.00
Fitness mózgu – od maja (terminy wkrótce)
Pniewo – Gminny Ośrodek  Kultury w Pniewie 
Fitness mózgu – piątki godzina 11.30 (od 5.04.2019)
Nowogród - Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, ul. Łomżyńska 13
Zajęcia fizyczne – czwartki godzina 17.00 (od 11.04.2019)
Fitness mózgu – soboty godzina 12.30 (od 11.05.2019)
Jedwabne - Urząd Miejski, ul. Żwirki i Wigury 3 (gabinet rehabilitacji)
Zajęcia fizyczne – czwartki godzina 11.00 (od 11.04.2019)

Szczegóły dot. projektu nawww.czaslokalny.plfb Fundacja Czas Lokalny i pod nr tel. 608 050 154.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.