Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Eksperci poprowadzą szkolenia dla seniorów

Dodano: rok temu Czytane: 189

Już za tydzień odbędzie się Łomżyńskie Forum Seniora, organizowane przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży...

Eksperci poprowadzą szkolenia dla seniorów
Już za tydzień odbędzie się Łomżyńskie Forum Seniora, organizowane przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży. W środowej konferencji prasowej w „Domku Pastora” poświęconej temu wydarzeniu wzięli udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka, prezes Podlaskiej Fundacji Federacji Organizacji Pozarządowych i dyrektor Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Łomżyńskim Paweł Backiel, Rzecznik Konsumentów Powiatu Łomżyńskiego Marcin Pieńkowski oraz zastępca przewodniczącego Łomżyńskiej Rady Seniorów Stanisław Kaseja.

Prezydent Mariusz Chrzanowski, który Łomżyńskie Forum Seniora objął swoim Honorowym Patronatem przekazał, że jest ono niezwykle cenną inicjatywą, poprzez którą organizatorzy chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na problem oszukanych osób starszych z naszego miasta.

– Ze swojej strony deklaruję, że Miasto Łomża widzi potrzeby seniorów i te potrzeby wspólnie będziemy realizować, by nasi seniorzy dobrze czuli się w naszym mieście – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, dziękując jednocześnie organizatorom Łomżyńskiego Forum Seniora za tą cenną inicjatywę i wyrażając satysfakcję ze współuczestnictwa samorządu miasta w tym projekcie skierowanym do najstarszych mieszkańców Łomży.

Prezes Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych Paweł Backiel poinformował, że Łomżyńskie Forum Seniora jest podsumowaniem cyklu wykładów, na którym seniorom porad udzielą eksperci, w tym mędzy innymi przedstawiciele policji oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów. – Jesteśmy nobilitowani do dalszej ciężkiej pracy na rzecz osób, które potrzebują aktywizacji społecznej, zawodowej – mówił Prezes Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka wskazała, że idea Forum Seniorów zrodziła się z obserwacji medialnych. – Chciałabym serdecznie zaprosić, żebyście Państwo rozpropagowali to Forum, żeby jak najwięcej osób na nim było, skorzystało z niego i dowiedziało się jak uniknąć takich sytuacji – mówiła poseł Bernadeta Krynicka, będąca jednocześnie wiceprzewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. wolontariatu i organizacji pozarządowych dodając, że warto wspierać NGO, które stanowią ważną część życia społecznego.

- Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi społeczność łomżyńska, czego doświadczamy dzisiaj w osobie Pana Prezydenta oraz Łomżyńskiego Forum Seniora, które próbuje rozwiązać problemy dotyczące seniorów – powiedział w swoim wystąpieniu Stanisław Kaseja, zastępca przewodniczącego Łomżyńskiej Rady Seniorów.

Rzecznik Konsumentów Powiatu Łomżyńskiego Marcin Pieńkowski powiedział, że jako trener grupy seniorów stara się przekazać pewne wiadomości dotyczące poprawy ich bezpieczeństwa, tego jak mogą się bronić przed nadużyciami ze strony nieuczciwych przedsiębiorców. – Na pewno dużo pracy przed nami, ponieważ nieuczciwy przedsiębiorca jest skupiony na tym, aby mieć łatwy zysk, a senior jest nadal jeszcze dość ufny, nieznający swoich praw, wychowywał się w czasach, gdzie honor i uczciwość naprawdę była w cenie – mówił Rzecznik Konsumentów Powiatu Łomżyńskiego.

Łomżyńskie Forum Seniora odbędzie się w dniu 11 października o godz. 10.00 w Hotelu Belfort w Piątnicy. Rejestracja uczestników odbywa się w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży przy ul. Polowej 45 (parter), tel. 794 000 782, e-mail: lomza.sekretariat@gmail.com. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport dla seniorów powyżej 60. roku życia.

tekst: Łukasz Chełchowski
foto: Roman Borawski

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.