Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Główny cel to utrzymanie

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 264

Tenisistki stołowe KU AZS PWSIiP Metal-Technik Łomża rozpoczęły już sezon w ekstraklasie...

Główny cel to utrzymanie
Tenisistki stołowe KU AZS PWSIiP Metal-Technik Łomża rozpoczęły już sezon w ekstraklasie. Po dwóch meczach mają na koncie dwie porażki, ale nie składają broni. Z łomżankami spotkał się prezydent Mariusz Chrzanowski, który otrzymał od nich pamiątkową koszulkę meczową.

- Braliśmy pod uwagę taką sytuację, bowiem mierzyliśmy się z mocnymi drużynami. Mimo tych porażek widać, że dziewczyny potrafią grać na dobrym poziomie, pokazały to szczególnie w ostatnim meczu z Wrocławiem – mówi trener Wacław Tarnacki, który jest optymistą przed wyjazdowym pojedynkiem z GLKS SCANIA Nadarzyn (27.09) i domowym meczem z KS BRONOWIANKĄ Kraków (29.09). - Myślę, że powinniśmy w nich coś ugrać – przekonuje opiekun łomżanek.

Skład beniaminka ekstraklasy jest oparty się na młodych i perspektywicznych zawodniczkach. Przed sezonem szeregi akademiczek wzmocniły: Maja Mikłaszewska z Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisowego w Gdańsku oraz Chinka Liu Luqi. W kadrze jest również utalentowana Aleksandra Jarkowska, reprezentantka Polski juniorek, aktualnie czwarta zawodniczka w kraju. Swoje młodsze koleżanki wspomaga kapitan Weronika Łuba, związana z klubem od najmłodszych lat.

- Naszym celem jest utrzymanie w ekstraklasie. Myślę, że stać nas na to – mówi Weronika Łuba. Dodaje, że awans do najwyższej klasy rozgrywkowej sprawił, że zainteresowanie tenisem w mieście jest coraz większe. - Rodzice dzwonią, dopytują kiedy odbywają się treningi, bo chcą zapisać swoje dzieci – opowiada akademiczka, która prowadzi sekcję dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży.

Źródło: UM Łomża
Komentarze (Ilość: 2)
Rosnąco Standardowy
  • Super
    2019-09-26 17:43:42 Zgłoś
    Brawo dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!
  • :)
    2019-09-26 19:22:49 Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was !
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.