Dzisiaj jest: 31.5.2020, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Po wakacyjnej przerwie rusza Kino Galeria

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 168

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na opartą na faktach historię artysty Alexandra McQueena – filmową opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i...

Po wakacyjnej przerwie rusza Kino Galeria
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na opartą na faktach historię artysty Alexandra McQueena – filmową opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury. Aleksander McQueen to wizjoner, buntownik i geniusz. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

Odważny i bezkompromisowy McQueen zwykł mawiać: "Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n'roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje, szok i atak serca". Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy 
Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

Biografia Alexandra McQueena to wymarzony temat dla filmowca: jest pełna zwrotów akcji i ma fascynującego bohatera. Młody Lee (w młodości McQueen używał swojego pierwszego imienia) może nie wie za dużo o świecie, ale jednego jest pewien: kocha szyć i chce osiągnąć mistrzostwo w krawieckim fachu. Zalicza jeden staż po drugim, a potem zaczyna projektować. Nie elegancką konfekcję, ale drapieżne, niepokojące kolekcję, przez które opowiada historie i swoje obsesje. Każdy pokaz, jaki firmuje swoim nazwiskiem to spektakl, fascynujący i ulotny - jak sama moda. Gdy jednak McQueen trafia na szczyt mody (zostaje dyrektorem artystycznym domu mody Givenchy), gubi drogę i spada w przepaść… W wyśmienitym dokumencie Iana Bonhôte’a oraz Petera Ettedgui’a oglądamy bohatera w starannie wyselekcjonowanych nagraniach (głównie prywatnych) oraz w oczach jego rodziny i współpracowników.
 
Reżyser: Ian Bonhôte, Peter Ettedgui
Występują: Lee Alexander McQueen
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2018
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 111 min.

-  -  -  -  -   -  -  -  -  -  -  -  -  -  -
Data : 2.10.2019 r. / środa
Godzina : 18.00
Miejsce : Kino Galeria, Galeria Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży
Wstęp : 5 pln
 
Źródło: MDK-DŚT
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.