Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Łomżyńskie Forum Seniora już niebawem

Dodano: rok temu Czytane: 445

W dniu 11 października o godzinie 10.00 w Hotelu Belfort w Piątnicy odbędzie się Łomżyńskie Forum Seniora, organizowane przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych oraz...

Łomżyńskie Forum Seniora już niebawem
W dniu 11 października o godzinie 10.00 w Hotelu Belfort w Piątnicy odbędzie się Łomżyńskie Forum Seniora, organizowane przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.

Jednym z głównych tematów, który zostanie podjęty podczas wydarzenia będzie bezpieczeństwo osób starszych. Planowane jest wystąpienie Powiatowego Rzecznika Konsumentów, psychologa, który omówi techniki asertywnego zachowania, policjanta oraz eksperta ds. ekonomicznych. - Myślę, że każdy z uczestników zapozna się z informacjami, które będą przydatne w życiu codziennym. Dodatkowo nagrodzimy aktywnych seniorów – mówi prezes Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych Paweł Backiel.

Forum przygotowujemy z myślą o dojrzałych, starszych mieszkańcach Łomży, których przybywa. Chcemy zdiagnozować problemy seniorów i zaproponować nowe rozwiązania, których do tej pory nie było w Łomży – podkreśla Tomasz Wróblewski, kierownik OWES w Łomży.

Partnerem "Święta Seniorów" jest Łomżyńska Rada Seniorów. Jej przewodnicząca Grażyna Czajkowska uważa, że dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi seniorzy mogą się uaktywniać i czerpać od młodszego pokolenia.

Rejestracja uczestników odbywa się w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży przy ul. Polowej 45 (parter), tel. 794 000 782, e-mail: lomza.sekretariat@gmail.com. Osobą wyznaczoną do kontaktu jest Magdalena Kamińska. Organizatorzy zapewniają seniorom transport.

Źródło: UM Łomża
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • Hmmm
    2019-09-23 21:26:46 Zgłoś
    Dużo tych atrakcji dla seniorów, a co z młodzieżą?
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.