Dzisiaj jest: 31.5.2020, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Rada Sportu o stypendiach sportowych

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 143

Podczas środowego posiedzenia zarząd Rady Sportu przedstawił opinię w sprawie Regulaminu przyznawania stypendiów sportowych. Została ona zaakceptowana...

Rada Sportu o stypendiach sportowych
W środę 18 września odbyło się kolejne spotkanie Łomżyńskiej Rady Sportu. Tematem przewodnim posiedzenia było wypracowanie opinii w sprawie Regulaminu przyznawania stypendiów sportowych. Zaopiniowany projekt uchwały zostanie skierowany pod obrady Rady Miejskiej.

Podczas środowego posiedzenia zarząd Rady Sportu przedstawił opinię w sprawie Regulaminu przyznawania stypendiów sportowych. Została ona zaakceptowana w głosowaniu przez członków Łomżyńskiej Rady Sportu. Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów i studentów, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą się poszczycić znaczącymi osiągnięciami sportowymi. Zaopiniowany przez Łomżyńską Radę Sportu regulamin włącza do systemu miejskich stypendiów między innymi uczących się w łomżyńskich szkołach piłkarzy Łomżyńskiego Klubu Sportowego oraz występujące w Ekstraklasie tenisistki stołowe AZS PWSIiP Łomża.

Jak informuje Dariusz Wojtkowski z Łomżyńskiej Rady Sportu promowanie młodych uzdolnionych mieszkańców Łomży sprawdza się i służy lokalnej społeczności. Ożywia pozytywną rywalizację już od poziomu szkół podstawowych, gdyż już stamtąd w późniejszym czasie wywodzą się przyszli mistrzowie sportu, gdzie podstawy postaw sportowych wpajają im nauczyciele wychowania fizycznego.  Później jest to kontynuowane w szkołach średnich, gdzie już nieco wyższy poziom rozwoju sportowego sprawia, że finanse stanowią nie lada przeszkodę w rozwoju młodego sportowca. Sprzyja to też rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań.

– Wypracowaliśmy opinię w sprawie podziału środków na stypendia, która pozwoli na równomierny rozwój wszystkich dyscyplin sportowych, również tych obecnie nieolimpijskich okraszonych wielkimi sukcesami, takich jak: kulturystyka, trójbój siłowy oraz niezwykle popularne i dające miastu niezwykłą promocję i medialność mieszane sporty walki – przekazał Dariusz Wojtkowski, członek Łomżyńskiej Rady Sportu oraz promotor boksu i mma.

Łomżyńska Rada Sportu jest organem opiniodawczo-doradczym Prezydenta Miasta Łomża w zakresie kultury fizycznej i sportu. W jej skład wchodzą osoby związane z klubami i stowarzyszeniami sportowymi, a także dziennikarze czy sympatycy sportu. Wszyscy swoje funkcje pełnią społecznie.


tekst: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.