Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Bezpiecznej drodze do przedszkola z łomżyńskimi policjantami

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 136

Wczoraj spotkania poświęcone „Bezpiecznej drodze do przedszkola” odbyły się w Przedszkolach Publicznych nr 4 i 9 w Łomży...

Bezpiecznej drodze do przedszkola z łomżyńskimi policjantami
Co to jest przejście dla pieszych? Czy można iść na czerwonym? O czym sygnalizują znaki ustawione wzdłuż drogi? …zarówno maluchy jak i starszaki na te i wiele innych pytań odpowiadały wzorowo. Widać więc, że spotkania profilaktyczne z najmłodszymi mieszkańcami miasta przynoszą efekty. Wczoraj funkcjonariuszki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży odwiedziły dzieci z przedszkoli publicznych nr 4 i 9 w Łomży. Wizyty mundurowych poświęcone były szeroko rozumianemu bezpieczeństwu z naciskiem na „Bezpieczną drogę do przedszkola”. Najmłodszym funkcjonariusze mówili jak postępować w przypadku kontaktu z osobami obcymi czy wtedy, gdy na drodze stanie bezpański pies. Ale przede wszystkim mali słuchacze przypominali sobie zasady ruchu drogowego. Policjanci omawiali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze wyjaśniając znaczenie znaków drogowych. Funkcjonariusze przypomnieli również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo.
Źródło: KMP Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.