Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

"Invest in Łomża" – konferencja poprzedzająca Wschodni Kongres Gospodarczy [VIDEO]

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 120

We wtorek 24 września br., w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości odbędzie się konferencja gospodarcza „Invest in Łomża”...

"Invest in Łomża" – konferencja poprzedzająca Wschodni Kongres Gospodarczy [VIDEO]
We wtorek 24 września br., w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości odbędzie się konferencja gospodarcza „Invest in Łomża”. W jej trakcie nasze miasto ma zostać pokazane jako innowacyjne i kreatywne, otwarte na nowe inwestycje. Zaprezentowane zostaną także jego możliwości inwestycyjne, jak również potencjał gospodarczy przez pryzmat firm działających w Łomży i regionie.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że będzie to dzień w którym nasze miasto stanie się gospodarczą stolicą północno – wschodniej Polski. - Zaplanowaliśmy wówczas szereg wydarzeń, które mają za zadanie pobudzenie aktywności gospodarczej całego regionu łomżyńskiego – informuje prezydent przypominając, że w tamtym roku miała miejsce pierwsza edycja tej konferencji, ciesząca się dużym uznaniem wśród przedsiębiorców i osób w niej uczestniczących. - Dzięki temu wydarzeniu, które wówczas odbyło się po Wschodnim Kongresie Gospodarczym, naszym przedsiębiorcom udało się nawiązać kontakty międzynarodowe i widzimy, że efekty tego typu działań są bardzo dobre. W tym roku, dzięki dobrej współpracy z Izbą Przemysłowo – Handlową w Białymstoku, nasza konferencja odbędzie się przed Wschodnim Kongresem Gospodarczym – dodaje Mariusz Chrzanowski zaznaczając, że to niezwykły zaszczyt, iż preludium najważniejszych debat o Polsce wschodniej będzie miało miejsce właśnie w Łomży. Prezydent informuje także, że swój udział zapowiedziały znane osoby z administracji rządowej, samorządowej, przedstawiciele agencji rządowych, izb regionalnych z terenu całego kraju oraz radcowie handlowi z około 30 ambasad, ciesząc się jednocześnie, że w organizację tego wydarzenia aktywnie włączyły się firmy z terenu naszego miasta i powiatu łomżyńskiego.

Wtorkowa konferencja rozpocznie się od prezentacji możliwości finansowania rozwoju przedsiębiorstw z funduszy unijnych oraz debaty na temat warunków inwestycyjnych naszego miasta, w której udział wezmą  m.in. przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Krajowej Izby Gospodarczej. - Zależy nam, aby wówczas wybrzmiało, że Łomża jest dobrym miejscem do inwestowania i rozwoju przedsiębiorczości poprzez regulacje i uchwały jakie podjęliśmy jako samorząd, ale też poprzez regulacje prawne, które są w ramach Polskiej Strefy Inwestycji oraz ustaw i rozporządzeń wprowadzanych przez rząd – mówi zastępca prezydenta Andrzej Garlicki informując, że tworzone są nowe plany miejscowe, które przeznaczają kilkadziesiąt hektarów pod inwestycje i jest to najlepszy moment, by tymi warunkami inwestycyjnymi zainteresować przedsiębiorców i inwestorów z całej Polski oraz z zagranicy. - Po debacie będzie możliwość zwiedzania stoisk lokalnych firm oraz dwie sesje prezentacji błyskawicznych, dedykowanych delegacjom radców handlowych oraz przedstawicielom izb gospodarczych z całej Polski. - Jest to  doskonała okazja, aby nasi przedsiębiorcy przedstawili atuty i walory swoich firm – podkreśla Andrzej Garlicki.

Organizatorem konferencji „Invest in Łomża” jest Miasto Łomża, a współorganizatorem Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wydarzenie swoimi patronatami objęły: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju,  Polska Agencja Informacji i Handlu oraz Krajowa Izba Gospodarcza, a jego partnerami są Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Patronat medialny: TVP3 Białystok i Polskie Radio Białystok. Działanie jest współfinansowane ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie internetowej biznes.um.lomza.pl.

Zwieńczeniem konferencji „Invest in Łomża” będzie gala Łomżyńskich Aniołów Biznesu, podczas której już po raz trzeci zostaną wyróżnieni lokalni przedsiębiorcy. Nagroda dedykowana jest przedstawicielom biznesu działającym na terenie ziemi łomżyńskiej, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu. W roku 2017 r. została przyznana w 6 kategoriach, a rok później w ośmiu. W 2019 r. nagroda zostanie przyznana w 7 kategoriach: Firma Roku, Inwestor Roku, Kobieta biznesu, Firma z sercem, Pracodawca Jutra, Ambasador Ziemi Łomżyńskiej, Super Anioł.
Trzecia edycja konkursu została objęta patronatem honorowym przez: Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Krajową Izbę Gospodarczą  oraz Podlaski Związek Pracodawców. Sponsorem głównym jest PKO Bank Polski. Partnerami konkursu są: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Hexa Bank Spółdzielczy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Kino Millenium w Łomży. Patronatu medialnego udzieliła TVP 3 Białystok.
 

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.