Dzisiaj jest: 31.5.2020, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Senioralne święto na Starym Rynku [FOTO]

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 187

Już po raz 5. do wspólnego świętowania zaprosił seniorów Prezydent Łomży. Impreza zorganizowana z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora zgromadziła kilkaset osób...

Senioralne święto na Starym Rynku [FOTO]
Już po raz 5. do wspólnego świętowania zaprosił seniorów Prezydent Łomży. Impreza zorganizowana z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora zgromadziła kilkaset osób. Wypełniły ją: prezentacja twórczości osób starszych, zabawa przy muzyce, trening ciała i umysłu, a także porady zdrowotne i badania profilaktyczne. Na seniorów czekał poczęstunek i orzeźwiająca woda z łomżyńskiego wodociągu.

W imieniu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego uczestników Seniorady powitał w samo południe jego zastępca Andrzej Garlicki. - Dziękuję za Państwa obecność, codzienną współpracę, aktywność poprzez Radę Seniorów i rożne inne działania. Jesteście środowiskiem, które bardzo wspiera inicjatywy podejmowane przez władze miasta i za to serdecznie dziękujemy - powiedział Andrzej Garlicki oficjalnie otwierając 5. już Senioradę.
Władzom Łomży za przyjęcie pomysłu organizacji wydarzenia integrującego seniorów z naszego miasta podziękowała Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów. - To impreza przeznaczona dla osób starszych, pokazująca ich aktywność. Jak do tej pory niebo nad nami czuwa i wesoło oraz przyjemnie możemy spędzić czas na Starym Rynku – mówiła przewodnicząca przypominając, że wydarzenie organizowane jest w związku z Ogólnopolskim Dniem Seniora i Międzynarodowym Dniem Osób Starszych.

Senioradę 2019 rozpoczęło wspólne odtańczenie Poloneza. Następnie swoje umiejętności przedstawiali na scenie seniorzy skupieni w Dziennym Domu Senior Plus oraz w Klubie Seniora.  Zaśpiewała „Maryna”, a Kujawiaka zatańczył działający przy Klubie zespół „Radość”. Fundacja „Czas lokalny” pochwaliła się projektem ABC Zdrowego Seniora – na scenie seniorzy zaprezentowali układ taneczny, a instruktorka przeprowadziła mini trening mózgu dla uczestników Seniorady. Prezeska „Czasu lokalnego" zaprosiła do namiotu obok sceny, gdzie można było skorzystać z poradnictwa z zakresu zdrowego żywienia i skosztować zdrowych przekąsek. Do tańca i ćwiczeń zachęcały seniorów instruktorki z Elite Strefa Kobiet, które przeprowadziły trening pilates z kijkami (Katarzyna Danowska) oraz pokaz Zumby (Elżbieta Komorowska).

Seniorzy mogli też sprawdzić swoją wiedzę o Łomży. Konkurs z cennymi nagrodami przeprowadziła Łomżyńska Rada Seniorów, którą reprezentowała Helena Polewaczyk. Można było wygrać talony na paliwo i do restauracji w Chojnach, wejściówki do salonu wirtualnej rozrywki oraz na łomżyńską pływalnię.

Następnie Stary Rynek wypełnił się tańczącymi parami, do czego zachęcił występ Roberta Kossakowskiego. Muzycznie rozgrzewała publiczność także para - Renata i Arkadiusz Korytkowscy - która wykonała rozrywkowe szlagiery i zakończyła biesiadowanie swoim występem.

Przez całą imprezę w namiotach ustawionych wokół Starego Rynku można było badać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie i porozmawiać z dietetykiem, na seniorów czekały zaproszenia na konsultacje i badania, prezentacja sprzętu medycznego i wkładek do butów. Panie z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych za symboliczną złotówkę sprzedawały ciasta, a dochód chcą przeznaczyć na zakład opiekuńczy w Gaci. Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosłąwskiego w swoim kąciku melomana rozdawała losy, spośród których Mateusz Goc wylosował zwycięzców – zdobywców zaproszeń na koncerty i płyty z muzyką. Wieczornym koncertem Filharmonia zainaugurowała nowy sezon artystyczny 2019/2020, który wpisał się w Senioradę 2019. Wszyscy seniorzy mogli przyjść na koncert płacąc za bilet tylko 3 zł. Przed koncertem seniorki mogły wykonać makijaż i hennę w namiocie Anny Borusiewicz.

Zadowoleni i roztańczeni seniorzy pili kawę i herbatę, a także jedli pożywne leczo, przygotowane przez podopiecznych i opiekunów z Bursy Szkolnej nr 1. Orzeźwiające napoje z wody z łomżyńskiego wodociągu przygotowały dla uczestników imprezy pracownice Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Senioradę 2019 poprzedziło uroczyste posiedzenie Rady Seniorów w Domku Pastora.

Partnerzy:
MIEJSKI DOM KULTURY-DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI
FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO

STOWARZYSZENIE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W ŁOMŻY
FUNDACJA SEDNO
FUNDACJA „CZAS LOKALNY”
STUDIO FRYZUR I KOSMETYKI „AMELIA”
„ELITE” STREFA KOBIET EWELINA GÓRALCZUK-DZIEDZIC
GEERS DOBRY SŁUCH
MARMED S.A.
FUNDACJA DZIAŁAŃ LOKALNYCH LOGOS
PHU “KURPIEWSKI” JAN KURPIEWSKI
SALON WIRTUALNEJ ROZRYWKI
BURSA SZKOLNA NR 1
CENTRUM MEDYCZNE INNOMED
CENTRUM MEDYCZNE CEMED
FILOZOFIA STOPY

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.