Dzisiaj jest: 28.2.2020, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Ulica Niemcewicza oddana do użytku

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 149

W piątek 6 września oficjalnie zakończyła się budowa rozpoczętego rok temu ponad pół kilometrowego odcinka ulicy Niemcewicza od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z ulicą Zawadzką...

Ulica Niemcewicza oddana do użytku
W piątek 6 września oficjalnie zakończyła się budowa rozpoczętego rok temu ponad pół kilometrowego odcinka ulicy Niemcewicza od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z ulicą Zawadzką. Prace objęły również wykonanie chodników, ścieżek rowerowych, parkingów dla samochodów osobowych oraz oświetlenia ulicznego.

- Ulica Niemcewicza była dla nas niezwykle ważna, stąd decyzja żeby tą dużą inwestycję, bo na prawie 6 mln zł zrealizować. Myślę, że kolejne lata kadencji upłyną pod kątem większych inwestycji drogowych, oczywiście nie zapominając o drogach osiedlowych – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podczas otwarcia ulicy, dziękując jednocześnie wszystkim zaangażowanym w powstanie nowego odcinka drogi. Włodarz miasta podkreślił także znaczenie wysokiej jakości infrastruktury drogowej dla bezpieczeństwa mieszkańców. 

Roboty drogowe na ulicy Niemcewicza rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku. Objęły rozbudowę 680-metrów drogi wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z ul. Zawadzką, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i elektrycznej oraz instalację nowego oświetlenia.
 
Wartość prac wyniosła ok. 5,9 mln zł. Prawie 1/3 środków, czyli ok. 1,8 mln zł pochodzi z "Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej". Zadanie wykonał BIK – PROJEKT Sp. z o. o. z Łomży.

Było to jedno z priorytetowych zadań, chociażby ze względu na bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Publicznych Przedszkoli nr 14 i 15. Remont pozwoli też na większy komfort mieszkańcom tamtej części osiedla.


tekst i foto: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.