Dzisiaj jest: 28.2.2020, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Ponad 400 tys. zł na kształcenie dla "Budowlanki"

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 186

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży uzyskał 425 tys. zł dofinansowania na nowe pracownie i lepsze warunki...

Ponad 400 tys. zł na kształcenie dla "Budowlanki"
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży uzyskał 425 tys. zł dofinansowania na nowe pracownie i lepsze warunki kształcenia swoich uczniów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Całkowita wartość projektu wyniosła 448 tys. zł.

Dofinansowanie zostało przyznane na realizację dwóch projektów. Pierwszy zatytułowany "Mój atut – staż zawodowy zagranicą" jest realizowany od 1 listopada 2018 r. do 30 grudnia 2020 r. Wykonanie drugiego pod nazwą "Modernizacja pracowni szkolnych podstawą lepszego kształcenia w zawodzie" przewidziano od 23 października 2018 r. do 29 listopada 2019 r.

Celem projektów jest podniesienie wiedzy i jakości kształcenia praktycznego oraz lepsze dostosowanie do potrzeb rynku pracy 120 uczniów i 40 nauczycieli. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 zorganizowane zostaną kursy i szkolenia oraz nadprogramowe staże zawodowe. Dotacja da także możliwość zakupu "Budowlance" niezbędnego wyposażenia do  pracowni dokumentacji technicznej dla uczniów z kierunku technik budownictwa.

W Technikum nr 4 uczniowie mają w roku szkolnym 2019/2020 do wyboru 5 kierunków. Oprócz technika budownictwa można też po ukończeniu szkoły i zdobyciu zawodu specjalizować się w budowie dróg, inżynierii sanitarnej, hotelarstwie oraz żywieniu i usługach gastronomicznych.

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.