Dzisiaj jest: 28.2.2020, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Zapraszamy seniorów do wspólnego świętowania – „Seniorada 2019”

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 168

Program wypełnią występy muzyczne i artystyczne. Swoje umiejętności zaprezentują seniorzy z Klubu Seniora, w tym z zespołu Maryna, a także podopieczni Dziennego Domu Senior Plus...

Zapraszamy seniorów do wspólnego świętowania – „Seniorada 2019”
12 września (czwartek) centrum Łomży należało będzie do starszych mieszkańców naszego miasta. O godz. 12.00 na Placu Starego Rynku ruszy „Seniorada 2019” – impreza z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora. Potrwa do ok. godz. 16.00. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Program wypełnią występy muzyczne i artystyczne. Swoje umiejętności zaprezentują seniorzy z Klubu Seniora, w tym z zespołu Maryna, a także podopieczni Dziennego Domu Senior Plus. Swoją aktywność pokażą też osoby skupione wokół projektu ABC Zdrowego Seniora realizowanego przez Fundację „Czas lokalny”, zaprezentują m.in. trening mózgu oraz ćwiczenia dla seniorów. Nie zabraknie muzycznych występów przyjaciół Seniorady – zagrają i zaśpiewają: Arkadiusz i Renata Korytkowscy oraz Robert Kossakowski. Podczas imprezy będziemy zachęć też do aktywności fizycznej – mini treningi dla seniorów przeprowadzą instruktorki studia treningowego Elite Strefa Kobiet.
Oprócz zabawy, na seniorów czekać będą porady i badania profilaktyczne. W namiotach ustawionych wokół Starego Rynku będzie można zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, porozmawiać z dietetykiem, specjalistą od słuchu, fizjoterapeutą i podologiem. Partnerzy Łomżyńskiej Karty Seniora przygotują też pokazy sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz prezentację handbike’ów.

Na panie czekać będzie stoisko makijażu i kosmetyki, natomiast na miłośników dobrej muzyki – kącik melomana. Dyżurujący w nim pracownicy Filharmonii Kameralna im. Witolda Lutosławskiego przygotują loterię, w której będzie można wygrać zaproszenia i karnety na koncerty oraz płyty Filharmonii, a także porozmawiać o muzyce.

Podczas Seniorady odbywać się będą konkursy z nagrodami, jeden z nich – z wiedzy o Łomży – przeprowadzi Łomżyńska Rada Seniorów.

Tuż przed rozpoczęciem świętowania, Rada Seniorów spotka się na uroczystym posiedzeniu w Domku Pastora. A w południe, wspólnie z przedstawicielem władz Łomży, otworzy uroczyście „Senioradę 2019”.

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.