Dzisiaj jest: 14.7.2020, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Kultowy Gościniec Łomżyński na pożegnanie lata

Dodano: rok temu Czytane: 554

Już w najbliższą sobotę 31 sierpnia na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbędzie się Gościniec Łomżyński...

Kultowy Gościniec Łomżyński na pożegnanie lata
Już w najbliższą sobotę 31 sierpnia na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbędzie się Gościniec Łomżyński. Podczas imprezy łączącej pokolenia mieszkańców Łomży nie zabraknie przede wszystkim dobrej muzyki, a gwiazdą wieczoru będzie Sylwia Grzeszczak. Wydarzenie zakończy projekt "Łomżyńskie wakacje".

- Gościniec Łomżyński jest imprezą, która już na stałe wpisała się w kalendarz łomżyńskich wydarzeń i gromadzi liczne grono osób, nie tylko z Łomży, ale i spoza miasta. Liczę, że w tym roku będzie podobnie, albowiem przygotowaliśmy wiele atrakcji – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zapraszając do wzięcia udziału w zabawie.

O godzinie 16.00 jako pierwsza na scenie pojawi się Magda Sinoff z zespołem muzyków i instrumentalistów oraz studiem wokalnym eMDeK. Łomżyńska wokalistka zaśpiewa utwory repertuaru znanych twórców muzyki pop i blues. Następnie wystąpi finalista programu The Voice of Poland 2017 Michał Szczygieł. Młody artysta urodzony w Nowym Sączu w marcu ubiegłego roku  wydał debiutancki singiel "Nic tu po mnie". Z tą piosenką dotarł do drugiego miejsca w zestawieniu AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Około 18.30 przed publicznością w Łomży zadebiutuje grupa Łąki Łan, wybrana przez mieszkańców w głosowaniu internetowym. Artyści grają połączenie muzyki elektronicznej, rocka oraz funku. Tegoroczny Gościniec Łomżyński zwieńczy występ Sylwii Grzeszczak – piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów. Jej utwory takie jak "Małe rzeczy", "Sen o przyszłości", "Pożyczony", czy "Księżniczka" osiągnęły milionowe liczby wyświetleń na Youtube, stając się z miejsca niekwestionowanymi przebojami.

Tradycyjnie, podczas Gościńca Łomżyńskiego nie zabraknie zabaw i konkursów dla publiczności. Atrakcje czekają również na najmłodszych na tzw. dmuchańcach. Będzie ponadto akcent kulinarny, bowiem zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu kulinarnego "Zasmakuj w Łomży", organizowanego przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.