Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Dni Łomży 2019 z Weekendem i "Piaskiem"

Dodano: rok temu Czytane: 971

W sobotę wystąpią: Enjoy i Basta, a gwiazdą wieczoru będzie Weekend. W niedzielę zagra Black Jeans z Adamem Kalinowskim, Marcin Sójka, Róże Europy, natomiast gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny.

Dni Łomży 2019 z Weekendem i "Piaskiem"
Do tegorocznych obchodów Dni Łomży pozostały jeszcze ponad dwa miesiące. Znamy już wykonawców, którzy wystąpią 15 i 16 czerwca podczas święta naszego miasta.

Huczne obchody świętowania Dni Łomży zostały wprowadzona za poprzedniej kadencji prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. – Chciałem, żeby to święto mocniej zaakcentować, tak aby stanowiło ono integrację mieszkańców naszego miasta oraz jego promocję na zewnątrz. Oprócz koncertów, w tym roku odbędą się również jarmark historyczny, rodzinne grillowanie, a doskonałym ich preludium będzie Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”, na który przyjadą teatry z całego świata – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” odbędzie się w dniach 12-15 czerwca. W jego trakcie, oprócz spektakli konkursowych, nie zabraknie występów plenerowych, szczególnie widowiskowych i uwielbianych przez łomżyńską publiczność.

W sobotę 15 czerwca na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbędzie się jarmark historyczny z obozowiskiem rycerskim, stanowiskami merytorycznymi, ogródkiem animacyjnym dla dzieci, stanowiskami gastronomicznymi ze średniowieczną kuchnią oraz targowiskiem z pamiątkami i przedmiotami historycznymi. Wieczorem na scenie zagrają wykonawcy muzyki rozrywkowej. Wystąpią grupy Enjoy i Basta, a gwiazdą wieczoru będzie Weekend, twórca m.in. takiego przeboju jak „Ona tańczy dla mnie”.

W niedzielę 16 czerwca na nadnarwiańskich bulwarach odbędzie się rodzinne grillowanie. Natomiast na muszli koncertowej zaprezentują się zespoły muzyczne Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, a także grupa Black Jeans z Adamem Kalinowskim oraz Marcin Sójka, zwycięzca dziewiątej edycji programu The Voice of Poland, emitowanego na antenie TVP 2. Wieczorem wystąpi legenda polskiego rocka lat 80 i 90 dwudziestego wieku – Róże Europy. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny z zespołem.

Dokładny harmonogram obchodów Dni Łomży zostanie opublikowany bliżej święta naszego miasta.

Źródło: UM
Komentarze (Ilość: 3)
Rosnąco Standardowy
 • ?
  2019-04-04 17:24:10 Zgłoś
  A nie miało być Sylwii Grzeszczak???
 • nie
  2019-04-04 18:47:57 Zgłoś
  Sylwia na gościńcu chyba
  • Hmm
   2019-04-04 22:20:40 Zgłoś
   A to nie to samo?
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.