Dzisiaj jest: 28.2.2020, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Historia Sixto Rodrigueza na dużym ekranie

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 203

Dokumentalna produkcja "Sugar man" z 2012 roku w reżyserii Malika Bendjelloula to kolejna propozycja dla miłośników kina w ramach "Letniego Kina Plenerowego"...

Historia Sixto Rodrigueza na dużym ekranie
Dokumentalna produkcja "Sugar man" z 2012 roku w reżyserii Malika Bendjelloula to kolejna propozycja dla miłośników kina w ramach "Letniego Kina Plenerowego". Projekcja odbędzie się w piątek 23 sierpnia o godz. 21.00 w ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1.

Film przedstawia historię amerykańskiego muzyka, Sixto Rodrigueza, który po nagraniu drugiej płyty zniknął ze sceny. Jego losami zainteresowali się dwaj fani z Kapsztadu - Stephen Sugar Segerman i Craig Strydom, którzy w 1990 roku próbowali dotrzeć do informacji dotyczących plotek na temat domniemanej śmierci artysty. Produkcja zdobyła nagrodę BAFTA i Amerykańskiej Akademii Filmowej dla filmu dokumentalnego.

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.