Dzisiaj jest: 28.2.2020, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

W sobotę rozpoczyna się turniej "Łomża Cup"

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 247

W sobotę 24 sierpnia o godz. 12.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd rozpocznie się turniej piłkarski "Łomża Cup". Tego dnia do naszego miasta zawitają kluby...

W sobotę rozpoczyna się turniej "Łomża Cup"
W sobotę 24 sierpnia o godz. 12.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd rozpocznie się turniej piłkarski "Łomża Cup". Tego dnia do naszego miasta zawitają kluby z wielu miast Polski i zagranicy, aby przez dwa dni rywalizować w kategorii chłopców z rocznika 2009 i 2010. Turniej "Łomża Cup" był tematem poniedziałkowej konferencji prasowej. Gospodarzem zawodów jest Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy, a sponsorem głównym PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

Turniej "Łomża Cup" odbędzie się już po raz drugi. Został on zapoczątkowany w 2018 roku przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, by także w sposób sportowy uczcić 600. rocznicę nadania miastu praw miejskich. Rozegrane w ubiegłym roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzięło w nich udział 12 zespołów z Polski i zagranicy (w tym z miast partnerskich Łomży z Białorusi i Ukrainy). Zwycięzcami okazali się wówczas zawodnicy Korony Kielce.

- Zdecydowaliśmy się i w tym roku zorganizować drugą edycję turnieju "Łomża Cup". Cieszę się z tego, że ponownie jest z nami spółka skarbu państwa PGNiG. Dziękuję za wsparcie tego projektu, który dedykowany jest dla dzieci. Zależy mi na tym, aby młodzi piłkarze, którzy trenują w Młodzieżowym ŁKS-ie mieli możliwość rozgrywania turniejów na miejscu i konfrontacji z najlepszymi drużynami w swoich kategoriach wiekowych – mówił podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Łomży prezydent Mariusz Chrzanowski.

Kwotę 10 tys. zł na organizację sportowego wydarzenia przeznaczy PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. - Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny będziemy partnerem tej inicjatywy, w której wezmą udział młodzi adepci piłki nożnej. Jako spółka promujemy sport również na szczeblu lokalnym. W tym przypadku mamy aktywną formę spędzania czasu oraz integrację dla dzieci w okresie wakacyjnym – powiedział Marcin Szczudło, wiceprezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. wspominając także o wzorcowej współpracy spółki z miastem Łomża w kwestii transportu ekologicznego.

Do rywalizacji przystąpią dwa roczniki 2009 i 2010. Wszystkie drużyny zmierzą się ze sobą w formule "każdym z każdym". - Cały rocznik 2009 jednocześnie rozgrywać będzie swoje mecze, potem przerwa i cały rocznik 2010 rozegra swoje mecze. To duże przedsięwzięcie, ale mam nadzieję, że uda nam się wszystko zorganizować perfekcyjnie – przekazał Wojciech Pietruszewski, wiceprezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, zapraszając wszystkich zainteresowanych na stadion do kibicowania młodym zawodnikom z Łomży i drużynom przyjezdnym.

Zamknięcie imprezy odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 15.00 na Stadionie przy ul. Zjazd. Współorganizatorem turnieju "Łomża Cup" jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.tekst i fot. Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.