Dzisiaj jest: 13.12.2019, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Łomża laureatem rankingu "Wspólnoty"

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 281

Miasto Łomża znalazło się w pierwszej dziesiątce w kategorii Miasta na Prawach Powiatu w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Wykorzystanie środków z funduszy UE...

Łomża laureatem rankingu "Wspólnoty"
Miasto Łomża znalazło się w pierwszej dziesiątce w kategorii Miasta na Prawach Powiatu w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Wykorzystanie środków z funduszy UE – Inwestycje transportowe”. Ranking został opracowany przez prof. dr hab. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawę jego opracowania stanowiła analiza wydatkowania przez samorządy dotacji unijnych w głównej mierze przeznaczonych na inwestycje transportowe.

W 2018 r. Łomża znalazła się na 8. miejscu wśród 48 miast na prawach powiatu rankingu "Sukces Kadencji", organizowanego przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". Był to ogromny awans w porównaniu do poprzedniej kadencji, kiedy gród nad Narwią został sklasyfikowany na 37. pozycji. Na całość rankingu składały się poszczególne podkategorie, w tej dotyczącej "sukcesu społecznego" miasto uplasowało się tuż za podium. Poprzednio była to 29. lokata. 

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, iż cieszyć może, że Łomża po raz kolejny została dostrzeżona przez czasopismo „Wspólnota”. - Zrealizowaliśmy wiele kluczowych inwestycji drogowych, takich jak ulice Zawadzka i Szmaragdowa. Obecnie czekamy na podpis Premiera, co da możliwość dofinansowania remontu kolejnych ulic – informuje prezydent Łomży, deklarując jednocześnie gotowość władz miasta do składania następnych wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych.

Szczegółowe wyniki rankingów Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnoty zostaną ogłoszone 2.10.2019 r. podczas Gali Inwestorów Samorządowych na XVII Samorządowym Forum Kapitału i Finansów (2-3.10.2019 r.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

tekst: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.