Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Zaczytane ławki w Łomży

Dodano: rok temu Czytane: 294

W ramach promocji czytelnictwa, kultury i sztuki oraz edukacji społecznej, we wrześniu na okres miesiąca ustawionych zostanie w Łomży dziesięć ławek w...

Zaczytane ławki w Łomży
W ramach promocji czytelnictwa, kultury i sztuki oraz edukacji społecznej, we wrześniu na okres miesiąca ustawionych zostanie w Łomży dziesięć ławek w kształcie otwartych książek. Inicjatywa organizowana jest we współpracy z Fundacją Zaczytani.org. Prezydent Mariusz Chrzanowski zachęca mieszkańców, by swoje propozycje lokalizacji „zaczytanych ławek” przesyłali do 9 sierpnia br. do godz. 12:00 na adres mailowy portal@um.lomza.pl. Lokalizacje można proponować również na oficjalnym profilu prezydenta Łomży na portalu społecznościowym facebook.

Osoby odwiedzające ławki będą miały możliwość pobrania bezpłatnych utworów literackich za pomocą kodów QR umieszonych na tabliczkach opisujących każdą ławkę. - Dodatkowo mieszkańcy będą mogli przekazać książki podopiecznym Fundacji Zaczytani.org, przynosząc używane oraz nowe utwory we wskazane miejsce. Trafią one do szpitali, gdzie będą mogły z nich korzystać hospitalizowane dzieci oraz dorośli – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.  Dodatkowo 7 września planowane jest spotkanie z jednym z ambasadorów Fundacji (znanym aktorem, kabareciarzem, piosenkarzem, pisarzem lub rysownikiem), połączone z Narodowym Czytaniem 2019.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.