Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Sportowa rywalizacja podczas VI Triathlonu MOSiR Łomża

Dodano: rok temu Czytane: 209

Sergiusz Sobczyk z Warszawy został zwycięzcą Triathlonu MOSiR Łomża. W niedzielę 4 sierpnia odbyła się już VI edycja zawodów organizowanych...

Sportowa rywalizacja podczas VI Triathlonu MOSiR Łomża
Sergiusz Sobczyk z Warszawy został zwycięzcą Triathlonu MOSiR Łomża. W niedzielę 4 sierpnia odbyła się już VI edycja zawodów organizowanych cyklicznie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Tym razem na starcie stanęło 44 zawodników, w tym 10 kobiet. Impreza odbyła się pod patronatem Poseł na Sejm Bernadety Krynickiej, Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

W Triathlonie rywalizowali zawodnicy m.in. z Warszawy, Białegostoku, Krakowa, Łodzi oraz Łomży. Zawody rozpoczęły się od pływania rzeką Narew w kierunku nadnarwiańskich bulwarów przy łomżyńskim Porcie.  Do pokonania w ten sposób było 1,2 km. Kolejnym etapem była jazda na rowerze na dystansie 15 km. Na koniec zawodników czekał bieg na 3 km.

Na mecie jako pierwszy pojawił się Sergiusz Sobczyk z Warszawy. Zawodnikowi wystarczyło zaledwie 48 minut i 5 sekund, aby pokonać łomżyński triathlon. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Nowacka z Warszawy, która ukończyła zawody z czasem 1 godzina 2 minuty i 5 sekund. Organizatorzy wyróżnili także najlepszego Łomżyniaka, którym okazał się Damian Domaszewski. W ogólnej klasyfikacji uplasował się on na wysokim 5. miejscu z czasem 53 minuty i 36 sekund. Puchary, medale oraz nagrody zwycięzcom wręczyli poseł Bernadeta Krynicka, dyrektor MOSiR w Łomży Andrzej Modzelewski, wiceprzewodniczacy Komisji Sportu Rady Miejskiej Artur Nadolny, major Marek Dziemiańczuk z Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz przedstawiciele sponsorów.

KLASYFIKACJA MĘŻCZYZN
I miejsce – Sobczyk Sergiusz z Warszawy czas 48.05
II miejsce – Sowa Michał z Warszawy czas 51.31
III miejsce – Hoffman Wojciech z Krakowa czas 52.10

KLASYFIKACJA KOBIET
I miejsce - Nowacka Dominika z Warszawy czas 1.02.05
II miejsce-  Ostaszewska Marta z Pruszkowa czas 1.06.20
III miejsce - Chmiel Paulina z Łodzi czas 1.06.22

Pełna lista czasów dostępna jest na stronie: https://tritime.pl/news/w-31/wyniki-vi-triathlonu-w-lomzy

Źródło: MOSiR Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.