Dzisiaj jest: 13.12.2019, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Dobry humor na Starym Rynku |FOTO|

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 167

Dwie grupy z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego zaprezentowały się łomżyńskiej publiczności podczas Wieczoru Kabaretowego...

Dobry humor na Starym Rynku |FOTO|
Dwie grupy z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego zaprezentowały się łomżyńskiej publiczności podczas Wieczoru Kabaretowego. W niedzielę (28.07) na Starym Rynku wystąpiły kabarety Zachodni oraz Jurki. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Łomżyńskich Wakacji pod patronatem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się czwórka artystów reprezentująca kabaret Zachodni. - Liczyliśmy na to, że będzie tu fajnie i się nie pomyliliśmy. Rok temu występowali w Łomży Łowcy.B i oni nam opowiadali, że fajnie się tutaj gra, że publiczność jest taka żywiołowa, słucha każdego słowa, wyszukuje tych żartów. Tak też było i dlatego bardzo fajnie nam się występowało – powiedział Jarosław Marek Sobański podkreślając, że kabaret to forma teatru z kontaktem z widzem, do której potrzebne jest czucie jego reakcji. - Czułem, że publiczność żywiołowo reaguje tam gdzie my chcemy, parę razy widzowie też nas zaskoczyli i na tym bliskim kontakcie z widzem właśnie polega kabaret – mówił artysta występujący w przeszłości w kabaretach Słuchajcie i Ciach. Dodawał, że wspólnie z kolegami i koleżanką starają się, by każdy ich skecz był „na tu i teraz”. - Staramy się dopasowywać do tego, gdzie aktualnie występujemy, gdyż są skecze bardziej plenerowe, a są też i takie kameralne, których nie gramy na zewnątrz – mówił Jarosław Marek Sobański dodając, że jeśli kiedyś zagrają na jakiejś sali w Łomży, to widzowie obecni na dzisiejszym Wieczorze Kabaretowym dostrzegą te różnice.

Od improwizacji oraz gry na „tu i teraz” nie uciekają także członkowie kabaretu Jurki, choć przyznają, że do każdego występu odpowiednio się przygotowują. - Uczymy się trochę topografii, geografii, historii regionu w którym  występujemy. Nawet jeśli coś wydaje się, że jest przez przypadek, to jest to wszystko zamierzone, w ramach żartu oczywiście. Jest też mnóstwo improwizacji, co też bardzo lubimy – powiedzieli Agnieszka Litwin i Marek Kamiński podkreślając, że starają się, aby każdy ich występ był wyjątkowy, aktualny w danym miejscu i chwili. W trakcie jednego ze swoich skeczów wspomnieli, że z Łomżą łączy ich kupiony kiedyś w naszym mieście samochód. – Było to auto sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych, faktycznie zakupione w jednym z tutejszych komisów, przejechaliśmy nim wiele tysięcy kilometrów i był to najlepszy samochód, jakim dotychczas jeździliśmy w trakcie naszej działalności – powiedział Marek Kamiński. Agnieszka Litwin zdradziła natomiast, że bardzo przyjemnie występowało się wszystkim członkom kabaretu Jurki na łomżyńskim Starym Rynku. - Świetna atmosfera, ludzie się fajnie bawili i mamy takie poczucie, że widownia też dobrze czuła się z nami – powiedziała.

Kabaret Zachodni tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz Karolina Kuras. W skład kabaretu Jurki obecnie wchodzą: Agnieszka „Marylka” Litwin, Wojtek Kamiński, Przemysław „Sasza” Żejmo oraz Marek Litwin.

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.