Dzisiaj jest: 13.12.2019, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Zapraszamy na Wieczór Kabaretowy

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 338

W niedzielę 28 lipca br. Starym Rynkiem w Łomży zawładnie ogromna dawka rozrywki i dobrego humoru...

Zapraszamy na Wieczór Kabaretowy
W niedzielę 28 lipca br. Starym Rynkiem w Łomży zawładnie ogromna dawka rozrywki i dobrego humoru. O godz. 18:30, w ramach Łomżyńskich Wakacji, rozpocznie się Wieczór Kabaretowy, w trakcie którego wystąpią kabarety Zachodni i Jurki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a dla wygody widzów rozstawione zostaną ławki i sto leżaków.

Podczas konferencji prasowej, inaugurującej cykl wydarzeń w ramach Łomżyńskich Wakacji prezydent Mariusz Chrzanowski zauważył, że w ostatnim czasie kabarety w naszym mieście występowały głównie w pomieszczeniach zamkniętych i były to imprezy biletowane. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i wysokie ceny biletów, nie każdy z mieszkańców mógł jednak wziąć w nich udział. - Wbrew opiniom, że kabarety mogą odbywać się w pomieszczeniach zamkniętych, w tamtym roku zdecydowałem, aby znane zespoły kabaretowe prezentowały się szerokiej grupie naszych mieszkańców, co spotkało się z ich ogromnym zainteresowaniem. Dlatego również w tym roku zaprosiliśmy dwie znane z telewizyjnych występów formacje i liczymy na to, że pogoda nam dopisze i znów będziemy mieli wspaniałą zabawę na naszej starówce – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

Kabaret Zachodni to czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim, dwudziestym wieku. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a kobieta współtworzyła formację “Babeczki z rodzynkiem”. Teraz w nowym, pełnym obu płci składzie, ruszają w Polskę z nową energią i nazwą. Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Grupę tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz Karolina Kuras.

Kabaret Jurki pochodzi z Zielonej Góry i również należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Istnieje od 1994 r. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej.  Tworzy go czwórka scenicznych indywidualności: Agnieszka „Marylka” Litwin, Wojtek Kamiński, Przemysław „Sasza” Żejmo oraz Marek Litwin. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji. Za swoje skecze byli wielokrotnie nagradzani na różnego rodzaju festiwalach kabaretowych.

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.