Dzisiaj jest: 18.10.2019, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Letnia akademia teatru

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 163

W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży od trzech dni – mimo przerwy sezonowej – jest głośno i wesoło. Wszystko za sprawą warsztatów pod nazwą "Letnia Akademia Teatru" oraz...

Letnia akademia teatru
W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży od trzech dni – mimo przerwy sezonowej – jest głośno i wesoło. Wszystko za sprawą warsztatów pod nazwą "Letnia Akademia Teatru" oraz grupy kilkunastu uczestników – młodych ludzi, którzy z pasją i ogromną kreatywnością uczestniczą w zajęciach. Pod czujnym okiem kadry instruktorów biorą udział w różnorodnych aktywnościach, aby finalnie przygotować pokaz spektaklu "Paluchy i szuflady", którego premiera jest zaplanowana na 20 lipca.

- Młodzież poznaje przede wszystkim tajniki pracy aktora na scenie, cały proces powstawania przedstawienia, bierze udział w próbach sytuacyjnych. Ma możliwość poćwiczyć dykcję i artykulację głosową, nabrać pewności siebie oraz zintegrować w grupie. Jednocześnie w naszej teatralnej pracowni plastycznej uczestnicy akademii poznają proces powstawania spektaklu od strony scenograficznej oraz promocyjnej, a w kabinie elektroakustycznej pracują nad jego oprawą świetlną i muzyczną – przekazują organizatorzy z TLiA.

Warsztaty zorganizowane we współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży oraz Fundacją Sztuk i Dialogu potrwają jeszcze przez przyszły tydzień, a w sobotę 20 lipca w godzinach popołudniowych młodzi adepci teatralnej sztuki wystąpią po raz pierwszy przed publicznością i zaprezentują owoc dwutygodniowych przygotowań.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.