Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Lato na filmowo

Dodano: rok temu Czytane: 252

"Incepcja" w reżyserii Christophera Nolana – to kolejna propozycja dla łomżyńskich kinomanów w ramach tegorocznego "Letniego Kina Plenerowego"...

Lato na filmowo
"Incepcja" w reżyserii Christophera Nolana – to kolejna propozycja dla łomżyńskich kinomanów w ramach tegorocznego "Letniego Kina Plenerowego". Projekcja odbędzie się w piątek 12 lipca o godz. 21.00 ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1.

Film z gatunku science fiction zdobył w 2010 roku 4 Oscary – za najlepsze: zdjęcia, dźwięk, montaż dźwięku i efekty specjalne. Zaś scenariusz otrzymał nagrodę Hugo w kategorii "najlepsza prezentacja dramatyczna" (długa forma). Twórcą i reżyserem filmu jest Christopher Nolan, a w główną rolę wcielił się Leonardo DiCaprio.

"Incepcja" opowiada o możliwościach ingerowania w ludzki umysł dzięki zaawansowanej technologii umożliwiającej wpływ na marzenia senne. Głównym bohaterem filmu jest Cobb (Leonardo DiCaprio) – szef zespołu specjalizującego się w dokonywaniu włamań do snów innych osób. Dzięki tej możliwości może zarówno pozyskiwać informacje, jak i wprowadzać nowe dane.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.