Dzisiaj jest: 13.11.2019, imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Ulica Szmaragdowa jako przykład dobrej współpracy

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 189

Długa na pół kilometra ulica Szmaragdowa, łącząca ulicę Sybiraków z ulicą Bursztynową i stanowiąca dojazd do budynków wielorodzinnych, została oficjalnie otwarta...

Ulica Szmaragdowa jako przykład dobrej współpracy
Długa na pół kilometra ulica Szmaragdowa, łącząca ulicę Sybiraków z ulicą Bursztynową i stanowiąca dojazd do budynków wielorodzinnych, została oficjalnie otwarta we wtorek 2 lipca 2019 r. Jej realizacji była możliwa dzięki współpracy władz Łomży, Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa oraz firmy Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński. Ponadto jest duża szansa, że będzie ona dofinansowana również z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Podczas uroczystego otwarcia ulicy Szmaragdowej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślił, że w tym właśnie miejscu rozwija się budownictwo wielorodzinne w naszym mieście. – W ostatnich latach powstało tutaj wiele nowych bloków, mieszka tu kilka tysięcy osób. To też nas determinuje do tego, by takie ulice budować – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że realizacja tej drogi był możliwa dzięki partycypacji w kosztach przez spółdzielnię i dewelopera oraz przychylności radnych Rady Miejskiej, którzy zdecydowali się zabezpieczyć odpowiednie środki na ten cel. Podziękował również swojemu zastępcy Andrzejowi Garlickiemu za dopilnowanie inwestycji oraz wykonawcy za jej sprawną realizację. 

Obecna na uroczystym otwarciu drogi poseł Bernadeta Krynicka cieszyła się, że mieszkańcy nie musieli czekać na jej budowę 30 lat. – Jest ona ogromnie ważna dla układu komunikacyjnego tego osiedla – mówiła poseł Bernadeta Krynicka zwracając uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości poprzez Fundusz Dróg Samorządowych przeznacza ogromne środki na drogi gminne i powiatowe, które jej zdaniem przez lata były zaniedbywane. 

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Olszewski podkreślił, że potrzeby, które są w mieście, wymagają jeszcze dużo wysiłku. - Myślę, że wspólnymi siłami uda nam się wiele rzeczy zrealizować, zwłaszcza że mamy możliwość korzystania z Funduszu Dróg Samorządowych – mówił przewodniczący Jan Olszewski dodając, że zawsze marzył, by w momencie powstawania osiedla najpierw była wybudowana odpowiednia infrastruktura, a ta droga jest znakomitym prezentem dla mieszkańców w tym zakresie. 

Prezes SM Perspektywa Leszek Konopka podkreślił, że gdy dowiedział się, że ulica Szmaragdowa może nie być budowana ze względu na brak środków, nie wahał się z podjęciem decyzji o jej dofinansowaniu. - Rok temu były tu płyty, błoto, kurzyło się. Teraz wygląda to zupełnie inaczej, jest to jedna z najładniejszych ulic w okolicy – powiedział Leszek Konopka.

Wtórował mu Marek Zachrzewski, współwłaściciel firmy Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński. - Jestem niezmiernie zadowolony i dumny, że ta ulica powstała. Jest ona przykładem dobrej postawy władz miasta, spółdzielni i dewelopera. W imieniu mieszkańców dziękuję prezydentowi i radnym za przejrzystą współpracę w tym zakresie oraz wykonawcy, że tak sprawnie i w sposób profesjonalny wykonał tę inwestycję – mówił Marek Zacharzewski zwracając uwagę na bardzo dobre warunki, jakie stworzono mieszkańcom do dojazdu do ich mieszkań i parkingów. 

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki zauważył, że ta ulica stanowi miedzę, która nie dzieli, a łączy dwa osiedla. – Myślę, że jest to to dobry przykład, jak powinniśmy w Łomży budować – powiedział Andrzej Garlicki, dziękując za współpracę prezesom tych dwóch osiedli.  

Za sprawną współpracę i szybkie podejmowanie decyzji, co ułatwiło budowę tej drogi, władzom Łomży podziękował Paweł Jarząbek, właściciel firmy Ekotech, która budowała ulicę Szmaragdową. -  Myślę, że będzie ona dobrze służyła przez wiele lat tutejszym mieszkańcom – powiedział.

Budowa ulicy Szmaragdowej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku.  W trakcie prac wykonano drogę o długości prawie pół kilometra i szerokości 6 metrów o nawierzchni asfaltowej, obustronne chodniki z kostki betonowej, zjazdy na parkingi, nowe oświetlenie i kanalizację deszczową. Przebudowano również wodociąg, sieć gazową oraz skrzyżowanie z ulicą Sybiraków. Inwestycja kosztowała około 2,2 mln zł, z czego 140 tys. zł dołożyła SM Perspektywa i 260 tys. zł. firma Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński. Możliwe, że Miasto otrzyma jeszcze dofinansowanie do jej realizacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

foto Anna Sierbińska

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.