Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Posiedzenie Łomżyńskiej Rady Sportu

Dodano: rok temu Czytane: 195

W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie Łomżyńskiej Rady Sportu. Na posiedzeniu poruszono m.in. kwestię łomżyńskiego kąpieliska...

Posiedzenie Łomżyńskiej Rady Sportu
W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie Łomżyńskiej Rady Sportu. Na posiedzeniu poruszono m.in. kwestię łomżyńskiego kąpieliska w sezonie letnim 2019 oraz przedstawiono opinię w sprawie Programu „Rozwój Lokalny” w aspekcie środowiska sportowego Łomży.

W programie posiedzenia Łomżyńskiej Rady Sportu znalazła się analiza zasad dotowania klubów sportowych dotyczącej sportu młodzieżowego, analiza regulaminu przyznawania stypendiów sportowych, przyznawania Łomżyńskich Laurów Sportowych, informacja o stanie Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 oraz informacja o przyczynach odstąpienia od organizacji łomżyńskiego „kąpieliska” w sezonie letnim 2019.

Ponadto prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zwrócił się do Rady Sportu o opinię w sprawie Programu „Rozwój Lokalny”. Jest to program Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju  adresowany do małych i średnich miast zakwalifikowanych przez Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do grona 255 miast z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą. W wymiarze społecznym Program ten obejmuje m.in. projekty animacyjno-aktywizujące na rzecz dzieci i młodzieży.

Łomżyńska Rada Sportu liczy 22 członków z 7-osobowym zarządem. Jest organem opiniodawczo-doradczym Prezydenta Miasta Łomża w zakresie kultury fizycznej i sportu.


tekst i foto: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.