Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Nestorzy w projekcie "Cyfrowy Senior"

Dodano: rok temu Czytane: 202

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przyznał na konferencji, iż jest pod wrażeniem kompetencji informatycznych seniorów.

Nestorzy w projekcie "Cyfrowy Senior"
Tematem przewodnim czwartkowej konferencji były działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych prowadzonych w ramach projektu „Cyfrowy Senior”. Program ten był prowadzony na mocy porozumienia, jakie Urząd Miejski zawarł ze Stowarzyszeniem AKIE Europartner i Łomżyńską Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych. W spotkaniu z seniorami wziął udział prezydent Mariusz Chrzanowski, który wydarzenie objął honorowym patronatem.

Konferencja była podsumowaniem efektów szkoleń seniorów biorących udział w projekcie „Cyfrowy Senior”. -  W ramach działań szkoleniowych i animacyjnych, których rezultatem było wzmocnienie kompetencji cyfrowych wśród seniorów, uczestnicy szkoleń przygotowali prezentacje multimedialne oparte na oddolnych inicjatywach. Zostały one przygotowane we współpracy z lokalnymi animatorami i trenerami prowadzącymi zajęcia dydaktyczne – poinformował Bogdan Laskowski, prezes Zarządu Łomżyńskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przyznał na konferencji, iż jest pod wrażeniem kompetencji informatycznych seniorów. Na spotkaniu informującym o uruchomieniu projektu „Cyfrowy Senior” przekazał nestorom, że kształcić się i podnosić swoje umiejętności można w każdym wieku. – Ten Projekt pokazuje, że takich zajęć trzeba organizować w naszym mieście więcej. Zainteresowanie seniorów na tego typu aktywności jest duże – mówił włodarz miasta, który przybył na zakończenie projektu, aby zobaczyć dokonania seniorów.

Dyrektor Biura Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży przekazał informację, iż w mieście Łomża zrealizowano w okresie od września 2018 r. do marca 2019 r. szkolenia dla  10 grup seniorów, a projekt „Cyfrowy Senior” ukończyły 124 osoby.- Złożyliśmy propozycje do Ministerstwa, gdyby ten projekt był kontynuowany w II edycji, chcemy zdecydowanie obniżyć wiek – mówił dyrektor Biura NOT w Łomży Piotr Grabani, dodając, iż projekt był realizowany w układzie 60 godzin lekcyjnych zajęć informatycznych z trenerami oraz 3 zajęć animacyjnych, prowadzonych w układzie wolontariatu. 

Seniorzy zaprezentowali przed szeroką publicznością Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich prezentacje multimedialne przedstawiające m.in. życiorys Adama Chętnika oraz wybrane ciekawe miejsca w Łomży.

Wydarzenie uświetnił występ zespołów „Kwiaty Jesieni” i „Maryna”.


tekst i foto: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.