Dzisiaj jest: 13.11.2019, imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Oszuści ciągle aktywni

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 219

Wczoraj na telefon stacjonarny 87-letniej mieszkanki Łomży zadzwonił mężczyzna, który  podał się za jej wnuczka i powiedział, że miał wypadek drogowy w którym potrącił kobietę.

Oszuści ciągle aktywni

Wczoraj na telefon stacjonarny 87-letniej mieszkanki Łomży zadzwonił mężczyzna, który  podał się za jej wnuczka i powiedział, że miał wypadek drogowy w którym potrącił kobietę. Następnie telefon przejął inny mężczyzna i podając się za policjanta powiedział, że potrzebne są pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych na załatwienie sprawy. Jednak, gdy seniorka zrobiła się podejrzliwa – mężczyzna nagle przerwał rozmowę.

W kolejnym przypadku fałszywy wnuczek poinformował 87-latkę o strasznym wypadku, którego był uczestnikiem, jednak kobieta poprosiła do telefonu przebywającą w mieszkaniu osobę z rodziny i wtedy sprawca zakończył połączenie.

Policjanci przypominają! Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc podszywają się za bliskich. Bądźmy także podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji. Nie dajmy się również nabrać na zachrypnięty, zmieniony głos rzekomego wnuczka oraz nie przekazujmy pieniędzy obcym. Jednak najważniejsze jest, by w takim przypadku zawsze najpierw skontaktować się z osobą, do której gotówka ma trafić, a o każdej próbie wyłudzenia natychmiast informować Policję.

W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! NIGDY też nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom.

Źródło: KMP Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.